Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Indra dostarczy systemy elektroniczne do okrętów podwodnych 212CD

Fot. thyssenkrupp Marine Systems

Hiszpańska spółka Indra otrzymała od norweskiego Kongsberg Defence & Aerospace zamówienie wartości ponad 70 mln EUR na wyposażenie okrętów podwodnych typu 212CD w systemy walki elektronicznej wykorzystujące nowe technologie oraz radary nawigacyjne o niskim prawdopodobieństwie przechwycenia impulsu.

Indra wyposaży cztery przyszłe okręty podwodne typu 212CD (Common Design) Sił Morskich Królestwa Norwegii i dwa Marynarki Wojennej Republiki Federalnej Niemiec w system walki elektronicznej oparty na szerokopasmowym przechwytywaniu i analizie sygnałów, wykorzystaniu interferometrii do określania pozycji potencjalnych zagrożeń oraz technologii odbioru cyfrowego do generowania informacji o aktywności radiolokacyjnej i komunikacyjnej przeciwnika. Techniki sztucznej inteligencji włączają zdolność do adaptacji systemu do przyszłych zagrożeń. System ma również antenę zespoloną zintegrowaną z masztem podnośnym w celu optymalizacji wykorzystania platformy.

Radar nawigacyjny pasma X na falę ciągłą cechuje się wysoką precyzją impulsu detekcji i niskim prawdopodobieństwem jego przechwycenia. Jest to system cyfrowy o wysokiej częstotliwości i szerokości pasma, zdolny do wykrywania celów o niskiej skutecznej powierzchni odbicia radiolokacyjnego nawet w warunkach zakłóceń elektromagnetycznych, mający wysoką odporność na próby zagłuszania.

Zespół systemów Indry będzie zintegrowany z systemem zarządzania walką ORCCA firmy kta Naval Systems (joint venture Atlas Elektronik i Kongsberg Defense & Aerospace), odgrywając kluczową rolę w zapewnieniu świadomości sytuacyjnej na poziomie wyższym niż potencjalnego przeciwnika.

Indra przystępuje do tego projektu mając doświadczenie w wyposażeniu starszych modeli okrętów podwodnych niemieckiej konstrukcji typów 212A i 209PN, które są obecnie eksploatowane przez marynarki wojenne Niemiec, Włoch i Portugalii.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc