Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Indonezja stawia na C-130 Hercules

29 sierpnia, w czasie wizyty indonezyjskiego ministra obrony w Waszyngtonie, ogłoszono, że Dżakarta potwierdziła plan zakupu nieokreślonej liczby średnich samolotów transportowych Lockheed Martin C-130 Hercules.

Szczegóły planu zostaną upublicznione w momencie upublicznienia zgody na sprzedaż samolotów przez Departament Stanu – można bowiem założyć, że procedura będzie obejmować program FMS. Poza C-130 Indonezyjczycy są zainteresowani innymi typami maszyn transportowych, co może sugerować możliwość sprzedaży przez Amerykanów śmigłowców różnych typów. Całość ma pozwolić na utrzymanie potencjału, co jest ważne ze względu na wyspiarski charakter Indonezji.

Obecnie trzon transportowy obejmuje średnie samoloty transportowe C-130 Hercules różnych wersji. Do niedawna zakładano, że Indonezja stanie się drugim klientem eksportowym na europejskie Airbus A400M Atlas, jednak polityczna deklaracja ogłoszona w Waszyngtonie może wskazywać, że Dżakarta zdecydowała się na ofertę amerykańską.

Co równie ważne, w czasie spotkania, Amerykanie zadeklarowali jedną rzecz – Indonezja nie trafi na listę państw objętych embargiem ze względu na utrzymywanie kontaktów handlowych z Rosją. Do niedawna władze w Dżakarcie i indonezyjskie media spekulowały, że zakup samolotów Su-35 może przyczynić się do ochłodzenia stosunków ze Stanami Zjednoczonymi.

(ŁP) Foto: Lockheed Martin
Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc