Zaloguj

Indie chcą MH-60R Seahawk

16 listopada prasa hinduska poinformowała, że rząd Indii wysłał do Stanów Zjednoczonych dokumenty niezbędne do uruchomienia procesu autoryzacji zakupu partii wielozadaniowych śmigłowców pokładowych MH-60R Seahawk.

Letter of Request ma trafić do Departamentu Stanu, który w ciągu kilku najbliższych miesięcy może wydać zgodę na sprzedaż eksportową w ramach programu FMS. Hindusi chcą kupić 24 MH-60R Seahawk w trybie pilnym – media hinduskie spekulują, że podpisanie kontraktu może nastąpić do końca 2019 roku. To zaś może umożliwić przyspieszenie dostaw, a także wydłużyć życie linii montażowej MH-60R Seahawk o kolejne lata. Same dostawy przewidywane są na lata 2020-24 i pozwolą na zwiększenie potencjału operacyjnego Marynarki Wojennej.

Obecnie okręty eskortowe dysponują niewielką liczbą pokładowych śmigłowców zdolnych do poszukiwania i zwalczania okrętów podwodnych. Sprawa jest paląca, gdyż Hindusi odnotowują rosnącą liczbę chińskich jednostek, które operują na wodach Oceanu Indyjskiego. W przyszłości lotnictwo morskie Indii chce kupić do 123 wielozadaniowych śmigłowców pokładowych, to zaś może dać szanse na kolejne zlecenia dla programu MH-60R Seahaw.

Obecnie MH-60R trafiły na eksport do Australii oraz Danii. Dodatkowo pierwsze egzemplarze odbiera Arabia Saudyjska. Obok Indii Lockheed Martin prowadzi działania marketingowe m.in. w Meksyku, Republice Federalnej Niemiec, Tajwanie, Wietnamie.

(ŁP) Foto: Lockheed Martin
reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc