Zaloguj

IDEX 2021. Promocja ukraińskiego przemysłu obronnego

Ukraińskie stoisko na targach IDEX 2021. Fot. Ukrspetsexport

Odbywający się w Abu Zabi Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego IDEX 2021 to świetna okazja do promocji narodowych ofert producentów uzbrojenia i wyposażenia. Wśród narodowych ekspozycji można znaleźć choćby ukraińską, która promuje swoje najnowsze rozwiązania.

Na stoisku państwowego przedsiębiorstwa Ukrspetsexport znalazły się modele oraz informacje o najnowszych systemach uzbrojenia: systemie rakietowym Neptun, czołgach Opłot, transporterach BTR-4, zestawach przeciwpancernych, bezzałogowych aparatach latających. Co ważne rangę stoiska podnoszą także przedstawiciele rządu Ukrainy: wicepremier i minister ds. strategicznych gałęzi przemysłu Ołeh Uruski, a także wiceminister obrony. Dodatkowo w Abu Zabi pojawi się także dowódca wojsk lądowych ukraińskich sił zbrojnych.

Zgodnie z oświadczeniami władz w Kijowie, rynek bliskowschodni może być jednym z głównych źródeł dochodu dla ukraińskiego przemysłu zbrojeniowego. Kilka dni przed IDEX 2021, 14 lutego, doszło do podpisania listów intencyjnych pomiędzy władzami Ukrainy oraz Zjednoczonych Emiratów Arabskich, które mogą doprowadzić do zacieśnienia współpracy w zakresie zamówień wojskowych o potencjalnej wartości około 1 mld dolarów. W ich ramach obie strony deklarują kooperację przemysłową. W przypadku Ukrainy nie jest to nowość, wcześniej podobne projekty realizowano już m.in. z Arabią Saudyjską.

reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

One comment on “IDEX 2021. Promocja ukraińskiego przemysłu obronnego”

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc