Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

US Army szuka następcy dla M4

4 sierpnia Departament Obrony Stanów Zjednoczonych opublikował zaproszenie do składania ofert w przetargu na nowy karabinek przeznaczony dla żołnierzy US Army, który ma zastąpić część obecnie eksploatowanych karabinków rodziny M4 kalibru 5,56 mm.

W ramach programu Interim Combat Service Rifle poszukiwana jest broń kalibru 7,62 mm NATO. Ma to związek z faktem badań, które wykazały, że nabój 5,56 mm nie jest w stanie przebić nowych osłon noszonych przez żołnierzy. Potencjalni oferenci mają czas na składanie ofert do 6 września bieżącego roku. Departament Obrony zakłada, że do prób zakupi po siedem sztuk karabinków od ośmiu wybranych oferentów – zwycięzca całej rywalizacji może liczyć na kontrakt na dostawę około 50 tys. sztuk broni.

Nowy karabin ma charakteryzować się lufą o długości 406 mm lub 508 mm oraz masą własną 5,44 kg (bez amunicji oraz akcesoriów dodatkowych). Dodatkowo na ich wyposażenie ma wchodzić składana teleskopowo kolba oraz szyny do mocowania akcesoriów dodatkowych. Broń ma trafić, przede wszystkim, do pododdziałów natychmiastowego i szybkiego reagowania, jednak nie można wykluczyć w przyszłości dalszego procesu przezbrajania.

(ŁP) Foto: US Army
Teldat
reklama BMS

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc