Zaloguj
reklama PIT-Radwar
reklama Świdnik
reklama Świdnik
reklama Świdnik
reklama Świdnik

IAI i Hanwha łączą siły w Azji

Fot.: Israel Aerospace Industries.

Israel Aerospace Industries i Hanwha Systems Co. podpisały protokół ustaleń (MoU - Memorandum of Understanding) w celu wprowadzenia na rynek systemów walki do platform morskich potencjalnych odbiorców na całym świecie, ze szczególnym uwzględnieniem Azji.

Każda z wymienionych firm zdobyła już szerokie doświadczenie w opracowywaniu i produkcji morskich systemów bojowych i elektronicznych, co znacznie zwiększy potencjał ich obecności handlowej na rynku azjatyckim. W kontekście protokołu ustaleń, Israel Aerospace Industries (IAI) i Hanwha Systems powołają komitet nadzorczy, który będzie kierować i monitorować postępy zawiązanej współpracy.

Boaz Levy, prezes i dyrektor generalny IAI, powiedział: IAI ma zaszczyt podpisać niniejszy protokół ustaleń z Hanwha Systems Co. w celu dalszego wprowadzania na rynek rozwiązań w zakresie systemów bojowych na morzu. Ten kamień milowy oznacza pogłębienie współpracy z naszymi partnerami z koreańskiego przemysłu obronnego. Wykorzystując najnowocześniejsze technologie i innowacje oraz w oparciu o dziesięciolecia doświadczenia w opracowywaniu i wdrażaniu zintegrowanych systemów morskich, sensorów i systemów walki, innowacyjne systemy morskie IAI umożliwiają marynarkom wojennym ochronę wód terytorialnych nawet w najtrudniejszych warunkach. To, w połączeniu z doświadczeniem i wiedzą Hanwha, pozwala na jeszcze lepsze rozwiązanie dla klientów w całej Azji.

Źródło: IAI.

Eoh Sung-chul, prezes i dyrektor generalny Hanwha Systems Co., powiedział: Hanwha Systems dostarcza rozwiązania w zakresie systemów bojowych nie tylko dla Marynarki Wojennej Republiki Korei, ale także dla klientów globalnych, których najbardziej reprezentatywnym przykładem jest filipińska marynarka wojenna. Wierzę, że to partnerstwo, które niedawno zawarliśmy z IAI, przyczyni się do wzmocnienia zdolności bojowych flot naszych klientów w krajach Azji Południowo-Wschodniej.

W „morskiej” ofercie IAI można znaleźć m.in.: systemy przeciwlotnicze, przeciwokrętowe, amunicję krążącą, systemy optoelektroniczne, systemy C4I i zarządzania walką, systemy radiolokacyjne, bezzałogowe aparaty latające i nawodne. Hanwha Systems produkuje natomiast m.in. zdalnie sterowane stanowiska uzbrojeni, baterie litowo-jonowe do okrętów podwodnych, elektronikę (w tym systemy łączności i taktyczne łącza danych) i współuczestniczy w wytwarzaniu pocisków kierowanych.

reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

One comment on “IAI i Hanwha łączą siły w Azji”

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc