Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

IAI dostarczy zasobniki Scorpius nowemu klientowi

IAI dostarczy nieujawnionemu klientowi w Azji zasobniki Scorpius-SP. Fot. IAI

21 czerwca izraelski koncern Israel Aerospace Industries poinformował o podpisaniu kontraktu z nieujawnionym państwem azjatyckim w sprawie zakupu i dostaw zasobników zakłócających Scorpius-SP.


Wartość umowy oraz liczba zamówionych zasobników nie została upubliczniona. Rodzina systemów walki elektronicznej Scorpius została zaprezentowana przez IAI w drugiej połowie ubiegłego roku. To pierwszy na świecie system tej klasy zdolny do jednoczesnego namierzania wielu zagrożeń na różnych częstotliwościach i z różnych kierunków. Scorpius wykorzystuje anteny aktywne z elektronicznym skanowaniem i szykiem fazowanym Active Electronically Scanned Array (AESA), co zapewnia przełom w skuteczności systemów walki elektronicznej.

Dzięki technice wielowiązkowej AESA, Scorpius może jednocześnie skanować cały otaczający region w poszukiwaniu źródeł promieniowania radarowego i generować wąsko skupione wiązki, aby zakłócać wiele narażeń w całym spektrum elektromagnetycznym. System jest w stanie przechwytywać szereg zagrożeń, w tym: bezzałogowe statki powietrzne, okręty, pociski, radiowe łącza danych, radary o niskim prawdopodobieństwie przechwycenia (LPOI – Low Probability Of Interception ) i inne. Scorpius skutecznie zakłóca działanie ich systemów elektromagnetycznych, w tym czujników radarowych i elektronicznych, urządzeń nawigacji i transmisji danych.

Teldat
reklama BMS

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc