Zaloguj
reklama PIT-RADWAR

Huta Stalowa Wola na targach MSPO 2019

Tegoroczny Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego w Kielcach gościć będzie wystawę najnowszych osiągnięć technologicznych Huty Stalowa Wola S.A. Spółka jak co roku nie zawiedzie gości i klientów odwiedzających MSPO 2019 i pokaże, co nowego powstaje w stolicy przemysłu artyleryjskiego.

Odwiedzający MSPO 2019 będą mogli zapoznać się z ostatnimi nowościami, które zaprezentuje podkarpacki producent sprzętu artyleryjskiego i pancernego znany z produkcji armatohaubicy Krab oraz samobieżnego moździerza Rak.

W Kielcach Huta Stalowa Wola S.A. zaprezentuje Nowy Bojowy Pływający Wóz Piechoty z zaimplementowanym Zdalnie Sterowanym Systemem Wieżowym kalibru 30 mm, opracowanym w ramach programu „Borsuk”. Prezentowana na targach wersja BWP pozytywnie przeszła testy statyczne i dynamiczne. Nowy wóz piechoty będzie pokonywać szerokie przeszkody wodne, a także ma działać w zróżnicowanych warunkach terenowych i klimatycznych. Ponadto pojazd będzie się charakteryzować dużą manewrowością oraz łatwością transportowania. Przeznaczony do ochrony żołnierzy załogi i desantu przed ostrzałem z broni strzeleckiej i granatników przeciwpancernych, ale także przygotowany do ochrony załogi przed wybuchami min i improwizowanych ładunków wybuchowych powstanie w kilku wersjach – od wersji pływającej do wersji ciężkiego pojazdu pancernego.

Projekt „Borsuk” powstaje dzięki finansowaniu pozyskanemu z funduszy Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, z którym HSW S.A. zawarła umowę jako lider konsorcjum.

Kolejny interesujący produkt HSW S.A., który obejrzą zwiedzający podczas MSPO to moździerz samobieżny na podwoziu gąsienicowym kalibru 120 mm. Prezentowana wersja jest posadowiona na głęboko zmodernizowanym podwoziu, w którym producent zastosował nowoczesny układ hydropneumatycznego zawieszenia. Znana już publiczności wersja moździerza kołowego produkowanego w ramach projektu „Rak” służy w jednostkach wojsk artyleryjskich. Prezentowana tu najnowsza propozycja HSW S.A. przygotowana jest z myślą zarówno
o krajowym, jak i o zagranicznych odbiorcach i uwzględnia światowe trendy w konstrukcji tego typu uzbrojenia. Tym samym HSW pokazuje, iż nie siedzi na laurach, lecz cały czas modernizuje i modyfikuje swój sprzęt, aby był jeszcze lepszy i odpowiadał współczesnym trendom. To również pokazuje gotowość HSW do rozpoczęcia produkcji wersji gąsienicowej modułu. Z kolei zastosowany w tej wersji moździerza samobieżnego automatyczny system wieżowy 120 mm jest znany, gdyż stanowi wyposażenie kompanijnych modułów ogniowych przyjętych na wyposażenie w SZ RP.

Trzecim produktem, który pokaże HSW S.A. będzie Pojazd Minowania Narzutowego Baobab w wersji z czterema miotaczami. To efekt prac nad projektem prowadzonym przez konsorcjum na czele z HSW S.A., które obecnie realizuje nieco unowocześnioną wersję Baobaba na zamówienie Inspektoratu Uzbrojenia. Wersja prezentowana podczas MSPO 2019 jest odpowiedzią na bardzo duże zainteresowanie tego typu systemem minowania na rynkach zagranicznych.

W lutym br. przeprowadzono promocyjne próby poligonowe dla zainteresowanych nim potencjalnych klientów. Docelowo ma powstać pojazd z sześcioma w pełni automatycznymi miotaczami sterowanymi z wnętrza pojazdu oraz z nowocześniejszym układem sterowania procesem minowania.

HSW S.A. wspólnie z PGZ oraz WZU zasygnalizuje również swoim klientom i gościom MSPO koncepcję niszczyciela czołgów – najnowszy projekt będący na razie w fazie wstępnej, ale w wykorzystaniem nowoczesnego i sprawdzonego nośnika gąsienicowego, jakim jest podwozie z 155 mm haubicy „KRAB”

reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

2 comments on “Huta Stalowa Wola na targach MSPO 2019”

  1. Jakie silniki sa montowane w najnowszej wersji Jelcza? Mam nadzieje ze majac dziesiatki tysiecy wyksztalconych inżynierów zacznieny produkcje chociaz jednego polskiego auta

    1. Raczej to silniki Iveco lub MTU. A polski samochód wojskowy to powinien być jeden z priorytetów rządu dla odbudowy nowoczesnego własnego przemysłu, który zniszczyli przekupni politycy i lobbyści aby tylko Polska nie była konkurentem dla innych gospodarek.

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc