Zaloguj
reklama Helikon-Tex
reklama Helikon-Tex

Hibneryt dostarczy kolejne samochody dla Wojska Polskiego

20 lipca 2. Regionalna Baza Logistyczna z Warszawy poinformowała o podpisaniu kontraktu z firmą Hibneryt Sp. z o.o. Sp.K. w sprawie dostawy partii samochodów małej ładowności wysokiej mobilności dla Wojska Polskiego.

Postępowanie przetargowe ogłoszono 12 maja i dotyczyło wyboru dostawcy 20 samochodów z opcją na kolejnych 20 sztuk, które mogą zostać zamówione w ciągu 60 dni od dnia podpisania umowy bazowej. Hibneryt Sp. z o.o. Sp.K. był jedynym podmiotem, który złożył stosowną ofertę – ma ona wartość 7,9 mln złotych bez VAT i została podpisana 12 lipca. W bieżącym roku to drugi sukces powyższej firmy w segmencie sprzedaży samochodów Wojsku Polskiemu – w maju sprzedała 30 Volkswagenów Transporterów T6, z opcją na 30 kolejnych.

W ciągu najbliższych dni można spodziewać się kolejnych umów zawartych pomiędzy 2. Regionalną Bazą Logistyczną oraz firmą Hibneryt – powyższy podmiot zwyciężył w przetargu na 47 samochodów małej ładowności wysokiej mobilności dla pododdziałów regulacji ruchu, a pod koniec lipca kończy się ważność opcji na 30 kolejnych Transporterów T6 z majowej umowy. Co ciekawe, jest to kolejny przetarg, w którym oferta powyższego podmiotu była jedyną, która wpłynęła do zamawiającego.

(ŁP) Foto: Łukasz Pacholski
reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

2 comments on “Hibneryt dostarczy kolejne samochody dla Wojska Polskiego”

  1. Dlaczego oferowane są tylko Volkswageny - to proste ktoś zapisał w wymaganiach że pojazdy mają mieć aktywny tempomat. W tej klasie pojazdów takowy ma tylko VW Transporter. Można by wprawdzie zaoferować luksusuwe MB V-Klasse, ale to raczej odpowiednik Caravelle i kosztuje 2x tyle co konkurencyjny dla T6 Mercedes-Benz Vito, którego w aktywny tempomat nie da się wyposażyć. Również wszystkie inne pojazdy tej klasy (trojaczki PSA i Toyoty) Renault/Opel i Ford nie mają nawet w opcji aktywnego tempomatu. Pozostaje pytanie po co wojsku aktywny tempomat w takich pojazdach i czy wojsko wpisując taki wymóg do WET było świadome że nie będa mogli kupić nic poza VW. Cena za 1 szt. pojazdu pokazduje że takowa świadomość jest na pewno po stronie VW.

  • Reklama Kongsberg

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc