Zaloguj
reklama PIT-RADWAR

HH-60W zatwierdzony do produkcji seryjnej

24 września koncern Lockheed Martin poinformował, że Departament Obrony Stanów Zjednoczonych wydał zgodę o zatwierdzeniu decyzji o przejściu programu HH-60W CRH z fazy doświadczalnej do produkcji wstępnej.

Powyższy krok to zatwierdzenie przedstawionej dokumentacji oraz wyniki pierwszych lotów doświadczalnych, które są prowadzone przez cztery egzemplarze prototypowe w ośrodku doświadczalnym firmy Sikorsky w West Palm Beach na Florydzie. Dotychczas połączone załogi fabryczne i wojskowe wykonały loty o łącznym czasie przekraczającym 70 godzin – pozytywna decyzja uruchomi w ciągu najbliższych dni finansowanie zakupu pierwszych seryjnych HH-60W CRH partii wstępnej.

Według planów tylko dla US Air Force ma zostać zakupionych 113 egzemplarzy HH-60W CRH, które pozwolą na zastąpienie w linii obecnie eksploatowanych HH-60G Pave Hawk. Partia wstępna ma liczyć dziesięć płatowców, których dostawy rozpoczną się w 2021 roku. HH-60W CRH bazuje konstrukcyjnie na UH-60M Black Hawk, zastosowano w nim zmiany konstrukcyjne wynikające z potrzeb operacyjnych jednostek ratownictwa bojowego CSAR.

Program HH-60W CRH budzi dodatkowo zainteresowanie zagraniczne, poprzez procedurę FMS zapytania złożyło sześciu (potencjalnych) klientów – Departament Obrony potwierdził dotychczas, że jeden z nich to Zjednoczone Emiraty Arabskie.

(ŁP) Foto: Lockheed Martin
reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc