Zaloguj

H.Cegielski-Poznań S.A. wykonawcą mostów dla Wojska Polskiego

Fot. H.Cegielski-Poznań S.A.

Oferta konsorcjum Spółek H.Cegielski-Poznań S.A. i WB Electronics S.A. została wybrana jako najkorzystniejsza w postępowaniu na pozyskanie mobilnego Mostu Składanego do Pokonywania Średnich Przeszkód Wodnych i Terenowych MS-40, rozwijanych pod kryptonimem Daglezja S.


Do podpisania umowy doszło dzisiaj (18 grudnia 2020 r.) w siedzibie Inspektoratu Uzbrojenia Ministerstwa Obrony Narodowej w Warszawie. W uroczystości wzięli udział reprezentanci Inspektoratu i przedstawiciele konsorcjum, których oferta jako jedyna przeszła pierwszy etap oceny po stronie zamawiającego oraz finalnie została wybrana, otrzymując najwyższą z możliwych do osiągnięcia ocenę punktową (100/100 punktów).

Most towarzyszący MS-40 Daglezja w czasie badań w Ośrodku Badawczo-Rozwojowym Urządzeń Mechanicznych „OBRUM” w Gliwicach. Fot. „OBRUM”

„To dla nas historyczna chwila. Nasze wysiłki powrotu na rynek produkcji specjalnej właśnie się materializują. Cieszymy się, z tak wysokiej oceny naszej oferty pod kątem merytorycznym, technicznym oraz finansowym. Przebieg postępowania zakupowego na dostawę mostów dla Wojska Polskiego stanowi dowód, że zauważone zostały kompetencje naszych pracowników oraz park maszynowy HCP, pozwalający zagwarantować sprawną realizację tego typu zamówień. Jestem przekonany, że praca nad tym kontraktem pozwoli Cegielskiemu udowodnić, że możliwe jest dostarczenie siłami polskiego przemysłu dobrych technologii, spotykających się z uznaniem klienta oraz użytkowników, w postaci Sił Zbrojnych RP” – mówi Rafał Kreduszyński, Prezes Zarządu H.Cegielski-Poznań S.A.


Na mocy podpisanej umowy przed doświadczonymi inżynierami z H.Cegielski-Poznań S.A. stoi zadanie zmiany projektu technicznego i prototypu (w ramach realizacji pracy wdrożeniowej) mostu wraz z dokumentacją techniczną oraz produkcja 40-metrowego wojskowego mostu towarzyszącego, zgodnie z wymogami i potrzebami Sił Zbrojnych RP. Konsorcjum zapewni także system wsparcia logistycznego w cyklu życia produktu.

„Mijają 3 lata odkąd zaczęliśmy w H.Cegielski-Poznań S.A. realizować zakrojony na szeroką skalę program powrotu Spółki do programów obronnych. Jestem dumny, że to właśnie naszej firmie Ministerstwo Obrony Narodowej oraz Wojsko Polskie powierza takie zadanie. Produkcja mostów w naszej fabryce zapewnia żołnierzom bezpieczeństwo technologii oraz możliwość rozwoju dopracowanej technologicznie konstrukcji. Wierzę, że ten ważny kontrakt to początek aktywności Spółki w branży produkcji na potrzeby Sił Zbrojnych RP” – mówi Zbigniew Sługocki, Prokurent oraz Koordynator Programu Obronność i Bezpieczeństwo w H.Cegielski-Poznań S.A.


Prace nad mostem w H.Cegielski-Poznań S.A. rozpoczną się niezwłocznie, tak by możliwe było jak najbardziej sprawne przejście do fazy produkcji seryjnej oraz przekazanie pierwszych modułów do użytkowania przez Wojska Sapersko-Inżynieryjne.

Źródło: H.Cegielski-Poznań S.A.

reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

One comment on “H.Cegielski-Poznań S.A. wykonawcą mostów dla Wojska Polskiego”

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc