Zaloguj

Grupa WB zajmie się serwisem systemu Fonet

29 marca 4. Regionalna Baza Logistyczna z Wrocławia poinformowała o podpisaniu umowy z WB Electronics S.A. w sprawie realizacji usług serwisowych elementów Pokładowego Zestawu Urządzeń Łączności Wewnętrznej Fonet eksploatowanych w Wojsku Polskim.

Usługa ma być realizowana w okresie 2018-2020 i będzie kosztować 2 mln złotych. Umowę zawarto 27 marca. Procedura zamówienia realizowana była poprzez negocjacje – obok WB Electronics S.A. (które są właścicielem praw autorskich do dokumentacji i napraw) zapytanie ofertowe wysłano do Wojskowych Zakładów Łączności nr 1 oraz Wojskowych Zakładów Łączności nr 2. WZŁ nr 1 S.A. określiło, że Fonet nie jest przedmiotem działalności spółki, a WZŁ nr 2 S.A. nie odpowiedziały na zapytanie.

Pokładowy Zestaw Urządzeń Łączności Wewnętrznej Fonet jest eksploatowany jako podstawowy środek łączności głosowej z pojazdach mechanicznych, a także integruje wyposażenie elektroniczne. Obok Wojska Polskiego system stał się przebojem eksportowym, trafiając m.in. do sił zbrojnych Szwecji, Słowacji, Węgier oraz Stanów Zjednoczonych. W przypadku ostatniego WB Electronics S.A. sprzedało licencję do firmy Harris, który oferuje go jako RF-7800I.

(ŁP) Foto: Grupa WB
reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc