Zaloguj
reklama PIT-RADWAR

Grupa PGZ na targach SITDEF

Polska Grupa Zbrojeniowa na targach SITDEF w Peru zaprezentowała szeroką ofertę produktów i usług skierowaną do przedstawicieli sił zbrojnych, formacji mundurowych oraz służb ratowniczych.

 

Stoisko PGZ odwiedziły m.in. oficjalne delegacje z Peru pod przewodnictwem wiceministra Gonzalo Riosa Polastri oraz gen. dywizji Jorge Céliza Kuonga, a także przedstawiciele Chile, Kolumbii, Argentyny oraz Brazylii. Pawilon PGZ był również miejscem spotkań z reprezentantami przemysłu obronnego z regionu, wśród których Grupa poszukuje potencjalnych możliwości współpracy i wspólnego ofertowania na rynki Ameryki Łacińskiej.

Mamy kilka zaawansowanych projektów eksportowych, dlatego nasza obecność w tym regionie jest dla nas bardzo istotna. Rywalizujemy tutaj między innymi o zamówienia z firmami z m.in. Turcji, Rosji, Serbii i Ukrainy. Znaczna część sprzętu, będąca na wyposażeniu sił zbrojnych krajów Ameryki Południowej jest jeszcze proweniencji radzieckiej. To otwiera przed naszymi spółkami możliwość partycypacji w programach modernizacyjnych i transferu know-how w zakresie zapewnienia użytkownikowi wsparcia serwisowego – powiedział Radosław Domagalski-Łabędzki, członek zarządu PGZ S.A.

Oferta Grupy PGZ

Na tegorocznej, VII edycji targów SITDEF grupa PGZ promowała m,in. indywidualne wyposażenie żołnierza (karabinki, karabiny, optoelektronika, umundurowanie), które znajduje się również w orbicie zainteresowań formacji policyjnych z Ameryki Łacińskiej. Zainteresowaniem cieszyły się również systemy obrony przeciwlotniczej, systemy artyleryjskie, innowacyjne technologie radarowe oraz pojazdy kołowe i sprzęt inżynieryjny, potrzebny do wspierania działań służb ratunkowych w trakcie wystąpienia klęsk żywiołowych, które nawiedzają co roku ten region.

Odwiedzający stoisko mogli zapoznać się z ofertą Grupy. Obejrzeć można było m.in. Modułowy System Broni Strzeleckiej MSBS GROT w różnych konfiguracjach z radomskiej Fabryki Broni „Łucznik” oraz karabiny wyborowe SKW-338 z Zakładów Mechanicznych Tarnów.  Na wystawie znalazło się również miejsce dla amunicji jak i rozwiązań dla systemów obrony przeciwlotniczej z Mesko i Dezametu oraz pojazdów kołowych i gąsienicowych produkowanych przez Hutę Stalowa Wola oraz Rosomak.

 Międzynarodowe targi SITDEF 2019 (Salón Internacional de Tecnología para la Defensa y Prevención de Desastres) odbyły się w dniach od 16 do 19 maja 2019 roku w stolicy Peru, Limie.

reklama PCO

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc