Zaloguj
reklama PIT-RADWAR

GROM znów na zakupach

21 grudnia Jednostka Wojskowa GROM poinformowała o podpisaniu kolejnych umów dotyczących zakupów broni, amunicji i granatów dla operatorów powyższej jednostki. W obu przypadkach można mówić o kontynuacji pozyskania sprzętu znanego już żołnierzom.

11 grudnia podpisano umowę z firmą Griffin Group S.A. Defence Sp.K. w sprawie zakupu nieokreślonej liczby granatów hukowo-błyskowych oraz ćwiczebnej amunicji 40x53 mm przeznaczonej dla granatników. Łącznie będą kosztować 3,6 mln złotych z VAT, a sama procedura zakupu objęła negocjacje z wybranych oferentem – ma to związek, że powyższy podmiot jest wyłącznym przedstawicielem firmy Rheinmetall na terenie kraju w zakresie obrotu powyższym asortymentem.

7 grudnia podpisano natomiast umowę z firmą Kaliber Sp. z o.o. w sprawie zakupu i dostaw do jednostki kolejnej partii karabinów wyborowych Sako TRG M10 kalibru 8,6 mm. Podobnie jak w większości zakupów realizowanych przez powyższą jednostkę, liczba zamówionych karabinów pozostaje niejawna. Także w tym przypadku zastosowano procedurę negocjacji z wybranym oferentem, co jest związane z faktem, że posiada prawa do sprzedaży broni na rynku lokalnym. Co ciekawe, pierwszą partię powyższych karabinów zakupiono 29 sierpnia – wówczas kontrakt opiewał na kwotę 2 mln złotych bez VAT. Grudniowa ma już wartość 3,3 mln złotych z VAT. Średni koszt karabinu Sako TGR M10 może oscylować w granicach 100 tys. złotych.

(ŁP) Foto: 15. Brygada Zmechanizowana
reklama JELCZ

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc