Zaloguj

GROM ponownie szuka cywilnego podmiotu do wsparcia szkolenia spadochronowego

JW GROM kolejny raz poszukuje cywilnej firmy, która będzie wspierać szkolenie spadochronowe. Fot. US Army

23 grudnia Jednostka Wojskowa GROM poinformowała o uruchomieniu postępowania przetargowego w sprawie wynajęcia samolotu wraz z załogą oraz niezbędną infrastrukturą do wykonywania i zabezpieczenia szkolenia spadochronowego operatorów jednostki.


Jest to kolejna tego typu procedura dotycząca GROM. Tym razem poszukiwany jest podmiot, który może świadczyć usługi do końca 2022 roku. Zamawiający chce wykorzystać usługodawcę do skoków szkolno-treningowych dla instruktorów spadochronowych w dzień i nocy, skoków metodą AFF w dzień, skoków szkolno-bojowych w dzień i nocy oraz skoków szkolnych metodą “na linę”. Podmioty zainteresowane udziałem w postępowaniu przetargowym mają czas na składanie ofert do 22 stycznia 2021 roku. Zgodnie z tradycją, szczegóły dotyczące umowy zostaną przekazane oferentom zakwalifikowanym do złożenia ofert ostatecznych.

W kwietniu bieżącego roku umowę w tej kwestii podpisano z firmą SkyDive.pl Sp. z o.o., która kosztowała JW GROM 160 tys. złotych bez VAT. Była to jedyna oferta, która wówczas wpłynęła do zamawiającego w postępowaniu przetargowym. W czasie szkolenia operatorzy korzystali z turbośmigłowego samolotu Let L-410 Turbolet, który mógł zabrać na pokład do szesnastu skoczków spadochronowych. Firma z Kruszyna koło Włocławka prowadzi szkolenie spadochronowe od 2006 roku.


Może zastanawiać, dlaczego JW GROM zdecydowała się na wykorzystanie firmy zewnętrznej, a nie potencjału Wojska Polskiego, gdzie znajdują się zarówno samoloty transportowe oraz odpowiednia infrastruktura. Zamawiający nie poinformował, o przyczynach zastosowania tego typu rozwiązania.

 

reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc