Zaloguj
reklama PIT-RADWAR

GROM na zakupach

16 sierpnia Jednostka Wojskowa GROM poinformowała o rozstrzygnięciu kolejnych postępowań przetargowych, które były realizowane bezpośrednio przez pion zakupów powyższej jednostki należącej do Komponentu Wojsk Specjalnych.

5 sierpnia podpisano dwie umowy z Griffin Group S.A. Defence Sp. K. w sprawie dostaw środków minersko-zaporowych EBAD. Łącznie kosztowały one 8 mln złotych z VAT. W ich zakupie zastosowano procedurę negocjacji z wybranym oferentem, co wynika z faktu i powyższy dostawa jest jedynym podmiotem, który może zrealizować powyższe zamówienie. Zgodnie z „tradycją” zamawiający nie poinformował o liczbie zamówionego wyposażenia.

2 sierpnia podpisano umowy z firmą Cargotec Poland Sp. z o.o. w sprawie zakupu i dostawy zestawu niskopodwoziowego wraz z ciągnikiem siodłowym oraz (osobno) ciągnika siodłowego – zamówienie gwarantowane obejmuje dwa ciągniki siodłowe oraz pojedynczej naczepy niskopodwoziowej przeznaczonej do transportu łodzi bojowych. Dodatkowo obie umowy zawierają opcje na dwa kolejne ciągniki i naczepę. Łącznie GROM zapłaci za pojazdy 6 mln złotych bez VAT, w ostatnich miesiącach to kolejne zlecenie dla firmy Cargotec Poland Sp. z o.o. pochodzące z GROMu. Pomimo zastosowania procedury otwartej, była to jedyna firma, która przystąpiła do przetargu.

(ŁP) Foto: Łukasz Pacholski
reklama PCO

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc