Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Goście z Indonezji w PCO i PIT-RADWAR

9 maja 2019 roku przedstawiciele Ministerstwa Obrony Republiki Indonezji odwiedzili dwie spółki wchodzące w skład Polskiej Grupy Zbrojeniowej: PCO S.A. i PIT-RADWAR S.A. Indonezyjska delegacja zapoznała się z ofertą w zakresie sprzętu optoelektronicznego, systemów ogniowych oraz radiolokacyjnych. 

Na czele delegacji stał dyrektor generalny ds. strategii w Ministerstwie Obrony Indonezji, generał dywizji Rizerius Eko Hadisancoko. W spotkaniach brał udział także attaché ds. obrony Ambasady Indonezji w  Warszawie, pułkownik Hilman Zaeni.

-  Azja Południowo-Wschodnia to dla Polskiej Grupy Zbrojeniowej istotny obszar zaangażowania. Nasze spółki prowadzą w tym regionie kilka znaczących projektów. Bierzemy udział w organizowanych w Azji targach zbrojeniowych, w ubiegłym roku byliśmy na przykład w Dżakarcie i Kuala Lumpur. Cieszę się, że nasza oferta spotyka się z zainteresowaniem indonezyjskich sił zbrojnych. Jesteśmy w pełni otwarci na rozmowy i bliższą współpracę - powiedział Radosław Domagalski-Łabędzki, członek zarządu PGZ S.A.

W PCO S.A. goście obejrzeli prezentację dotyczącą działalności spółki, zapoznali się z ofertą dla  pojazdów wojskowych, a także kamerami termowizyjnymi dla czołgów i systemów przeciwlotniczych. W tunelu optoelektronicznym obejrzeli między innymi monokular noktowizyjny MU-3M oraz celownik termowizyjny SCT – jeden ze sztandarowych produktów spółki.

Delegacja z Indonezji odwiedziła również warszawską siedzibę PIT-RADWAR S.A. Gościom przedstawione zostały główne obszary działalności spółki i aktualnie prowadzone projekty rozwojowe. Wśród zaprezentowanych urządzeń znalazły się systemy ogniowe, między innymi Samobieżny Przeciwlotniczy Zestaw Rakietowy POPRAD i holowane armaty przeciwlotnicze A/AG-35 oraz rozwiązania z zakresu radiolokacji, w tym stacja pasywnej lokacji PET/PCL.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc