Zaloguj
reklama Świdnik
reklama Świdnik

Generał Andrzejczak pozostaje w Polsce

MON

9 października przedstawiciele państw członkowskich NATO podjęli decyzję o wyborze nowego Szefa Komitetu Wojskowego Sojuszu. Ostatecznie został nim holenderski admirał Rob Bauer.  

Z polskiego punktu widzenia ważnym elementem wyboru była kandydatura Szefa Sztabu Generalnego Wojska Polskiego generała Rajmunda Andrzejczaka. Ostatecznie powyższa kandydatura nie zyskała uznania w kręgach Sojuszu.  

Admirał Rob Bauer zastąpi na stanowisku brytyjskiego generała Stuarta Peach’a, który pełni tą funkcję od czerwca 2018 roku. Dotychczas był jeden przypadek, kiedy Szefem Komitetu Wojskowego NATO pełnił oficer z Europy Centralnej – w okresie czerwiec 2015 – czerwiec 2018 był nim czeski generał Petr Pavel.  

General Rajmund Andrzejczak na stanowisko Szefa Sztabu Generalnego Wojska Polskiego został mianowany przez prezydenta Andrzeja Dudę w lipcu 2018 r. Wcześniej był m.in. dowódcą 12 Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej i dowódcą 17 Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej w Międzyrzeczu.

reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

One comment on “Generał Andrzejczak pozostaje w Polsce”

  1. Bardziej już się nie mógł obwiesić błyskotkami? Wszyscy wiedzą, że polscy generałowie niewiele odbiegają inteligencją od rosyjskich dowódców z czasów II WŚ ale czy trzeba to aż tak eksponować? Przecież takiego pajaca nikt nie postawi na czele wspóczesnej armii.

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc