Zaloguj

Gen. Krzysztof Król szefem sztabu Sojuszniczego Dowództwa Sił Połączonych w Brunssum

W Sojuszniczym Dowództwie Sił Połączonych NATO w (JFC) Brunssum odbyła się oficjalna ceremonia przekazania obowiązków na stanowisku szefa sztabu.

Generał broni Krzysztof Król przyjął obowiązki od kończącego służbę na tym stanowisku generała broni Huberta de Reviers de Mauny.

Dowódca JFC Brunssum generał Jörg Vollmer podkreślając zasługi na stanowisku szefa sztabu podziękował odchodzącemu oficerowi za służbę w dowództwie, a obejmującemu stanowisko życzył sukcesów w realizacji zadań.

 

Generał broni Krzysztof Król - przebieg służby wojskowej

Absolwent Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Inżynieryjnych we Wrocławiu, Akademii Obrony Narodowej w Warszawie, Akademii Humanistycznej w Pułtusku oraz Akademii Sił Zbrojnych w Toronto (Kanada).

Ukończył wiele kursów specjalistycznych między innymi w Szkole NATO w Oberammergau oraz Akademii NATO w Rzymie.

W 2016 roku uzyskał stopień naukowy doktora w dziedzinie Nauk społecznych, Nauki o obronności Akademii Obrony Narodowej.

Służbę wojskową rozpoczął na stanowisku dowódcy plutonu maszyn inżynieryjnych, a następnie plutonu technicznego. W latach 1995-1996 był zastępcą dowódcy, a następnie dowodził zgrupowaniem pododdziałów inżynieryjnych Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Libanie.

W latach 1996-1997 pełnił służbę na stanowisku dowódcy kompanii technicznej. Po ukończeniu Akademii Obrony Narodowej (1997-1999) został wyznaczony na stanowisko specjalisty w Dowództwie Wojsk Lądowych.

W latach 2001-2003 służył na stanowisku starszego oficera w Kwaterze Dowództwa Regionalnego NATO w Neapolu i Kwaterze NATO Sił Połączonych Centrum w Heidelbergu.

W 2001 roku pełnił obowiązki starszego oficera ds. Kosowa w biurze doradcy politycznego dowódcy RC South w Neapolu wykonując czasowo zadania w KFOR. Od 2003 roku pełnił służbę na stanowisku specjalisty i starszego specjalisty Oddziału Szkolenia Dowództw w Dowództwie Wojsk Lądowych. W 2005 roku pełnił służbę na stanowisku szefa Oddziału Operacyjnego G3 Wielonarodowej Dywizji Centrum-Południe, w ramach Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Iraku. Przez kolejne 4 lata był szefem sekretariatu dowódcy Wojsk Lądowych.

Po ukończeniu studiów podyplomowych z zakresu polityki obronnej w Kanadzie objął stanowisko szefa Oddziału Planowania Operacyjnego Dowództwa 2 Korpusu Zmechanizowanego w Krakowie (2010). W latach 2012-2016 dowodził Brygadą Wsparcia Dowodzenia Wielonarodowego Korpusu Północno-Wschodniego w Stargardzie.

W 2016 r. został wyznaczony na stanowisko zastępcy dowódcy Wielonarodowego Korpusu Północno-Wschodniego w Szczecinie, a następnie odebrał nominację na stopień generała brygady.

22 lutego 2018 r. z rąk Zwierzchnika Sił Zbrojnych otrzymał nominację na stopień generała dywizji, a 22 sierpnia objął stanowisko zastępcy szefa Sztabu Generalnego Wojska Polskiego. 29 czerwca 2020 mianowany na stopień generała broni.

(Źródło: DGRSZ) Foto: Allied Joint Force Command Brunssum Public Affairs Office
reklam Lockheed Martin
reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  • Reklama Kongsberg
  • reklama Telesystem

PrzemysŁ zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc