Zaloguj
reklama Świdnik
reklama Świdnik
reklama Świdnik
reklama Świdnik

Fundusze na produkcję elementów śmigłowców AH-64E Guardian

Lockheed Martin dostarczy kolejną partię modułów M-TADS/PNVS przeznaczonych do śmigłowców AH-64E Guardian. Fot. Łukasz Pacholski

31 sierpnia Departament Obrony Stanów Zjednoczonych poinformował o podpisaniu umowy z korporacją Lockheed Martin w sprawie produkcji i dostaw modułów obserwacyjno-celowniczych M-TADS/PNVS, które będą przeznaczone dla śmigłowców szturmowych AH-64E Guardian.


Sierpniowa umowa ma wartość 121,5 mln USD. W momencie podpisania nie uruchomiono finansowania, poszczególne zlecenia mają być zamawiane w momencie wystąpienia potrzeb – powyższa kwota, bazując na szacunkach, może pozwolić na produkcję około 30 modułów. M-TADS/PNVS jest jednym z głównych środków obserwacji technicznej oraz celowania i naprowadzania systemów uzbrojenia śmigłowców bojowych rodziny AH-64D/E Apache/Guardian. Dotychczas Lockheed Martin wyprodukował i dostarczył użytkownikom ponad 1300 sztuk, które są montowane w nosowej części wiropłatów.

Powyższa umowa produkcyjna to nie jedyny kontrakt dotyczący wsparcia przez korporację Lockheed Martin produkcji i eksploatacji śmigłowców bojowych Boeing AH-64D/E Apache/Guardian. Spółka Longbow LLC (będąca tworem należącym do Lockheed Martin i Northrop Grumman) zawarła z Departamentem Obrony Stanów Zjednoczonych umowę (o wartość 9 mln) w sprawie wsparcia technicznego dla stacji radiolokacyjnych AN/APG-78 Longbow, które są wykorzystywane przez śmigłowce AH-64D/E Apache/Longbow. Także w tym przypadku nie uruchomiono finansowania, a same porozumienie jest ważne do końca sierpnia 2025 roku.

reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc