Zaloguj

Fundusze na M270

22 kwietnia Departament Obrony Stanów Zjednoczonych oraz koncern Lockheed Martin podpisali wieloletnią umowę w sprawie modernizacji gąsienicowych wyrzutni M270A0 do standardu M270A2. Ogólny koszt programu, który ma zostać zrealizowany do grudnia 2022 roku, oszacowano na kwotę 362,7 mln dolarów.

W ramach pierwszej transzy funduszy, 177,7 mln dolarów, Lockheed Martin zrealizuje prace przy 50 M270A0. W dalszej perspektywie planowane jest rozszerzenie umowy na wszystkie M270 znajdujące się w linii (225 sztuk w wersji A1) oraz 160 wycofanych z eksploatacji A0. Poza sfinansowaniem prac, kontrakt obejmuje także pieniądze na uruchomienie linii produkcyjnej – prace mają zostać zrealizowane w zakładach producenta w Teksasie oraz Arizonie.

W ramach wersjiM270A2 każda z wyrzutni otrzyma nowy układ napędowy wraz z przekładnią, system kierowania ogniem, poprawione opancerzenie kabiny załogi oraz układ ładowania. Każdy z pojazdów ma przejść gruntowny remont zerujący dotychczasowe zużycie eksploatacyjne. Ma to pozwolić na ich eksploatację przynajmniej do 2050 roku.

Gąsienicowe wyrzutnie M270 są jednym z elementów systemu MLRS, obejmującego moduły uzbrojone w pociski kalibru 227 mm różnych typów bądź taktyczne pociski ATACMS.

(ŁP) Foto: US Army
reklam Lockheed Martin
reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  • Reklama Kongsberg
  • reklama Telesystem

PrzemysŁ zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc