Zaloguj
reklama Helikon-Tex
reklama Helikon-Tex

Fundusze na MH-47G Block II

13 lipca Departament Obrony Stanów Zjednoczonych oraz koncern Boeing podpisały umowę odnośnie uruchomienia prac nad śmigłowcem MH-47 Block II, a więc wersji Chinooka przeznaczonej dla Dowództwa Operacji Specjalnych.

Lipcowa umowa ma wartość 27 mln dolarów i zakłada uruchomienie procesu przygotowania montażu pierwszego egzemplarza. Wersja Block II ma wykorzystywać część wyposażenia używanego dotychczas w poprzedniej wersji, co może pozwolić na obniżenie kosztów budowy maszyn.

Umowa na MH-47G Block II oznacza, że w najbliższych tygodniach można spodziewać się podpisania pełnego kontraktu na budowę kilku przedseryjnych CH/MH-47F/G Block II w celu realizacji pełnego spektrum prób. Ich zakończenie otworzy drogę do uruchomienia produkcji seryjnej, co spodziewane jest w 2021 roku. Wśród zmian, które mają zostać zastosowane w wersji Block II, wymienia się m.in. zastosowanie nowych łopat wirników głównych pozwalających na zwiększenie udźwigu o około 5400 kg, przygotowanie struktury do zastosowania w przyszłości nowych silników, przebudowa konstrukcji zbiorników paliwa czy zmiany w awionice pokładowej.

Amerykanie planują stopniową modernizację posiadanych śmigłowców CH-47F i MH-47G Block I do nowego standardu. Dotychczas Boeing dostarczył niemal wszystkie zamówione śmigłowce obu wersji dla Departamentu Obrony i koncentruje wysiłki na realizacji zleceń eksportowych, które mają pozwolić na utrzymanie linii montażowej do końca 2020 roku.

(ŁP) Foto: USAF
reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  • Reklama Kongsberg

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc