Zaloguj

Frontex bez nowych pistoletów

Agencja Frotnex unieważniła przetarg na zakup pistoletów kalibru 9 mm wraz z amunicją z nieznanych przyczyn. Fot. Frontex

17 czerwca Europejska Agencja Straży Granicznej i Przybrzeżnej (Frontex) poinformowała o unieważnieniu postępowania przetargowego dotyczącego zakupu dla jej funkcjonariuszy pistoletów półautomatycznych i amunicji 9×19 mm do nich.

Powyższe postępowanie uruchomiono w lutym bieżącego roku, natomiast otwarcie ofert przewidziano na 16 marca. Wraz z pistoletami zakup miał objąć po trzy magazynki do każdego pistoletu, kabury, latarki, instrukcje obsługi oraz usługi szkolenia rusznikarzy i instruktorów. Szczegółowe liczby (dotyczące pistoletów oraz amunicji 9×19 mm) miały zostać przekazane podmiotom zakwalifikowanym do składania ofert ostatecznych. W upublicznionej informacji nie podano przyczyn unieważnienia procedury.

Mająca swoją siedzibę w Warszawie agencja Frontex zajmuje się koordynowaniem współpracy operacyjnej między państwami członkowskimi w dziedzinie zarządzania granicami zewnętrznymi, opracowywaniem wspólnego zintegrowanego modelu analizy ryzyka i przygotowywanie ogólnych i szczegółowych ocen ryzyka, wspomaganiem państw członkowskich w szkoleniach krajowych funkcjonariuszy straży granicznych, w tym w ustanowieniu wspólnych standardów szkoleniowych, zapewnianie szkolenia na poziomie europejskim dla instruktorów szkolących krajowych funkcjonariuszy straży granicznej, organizowaniem seminariów i oferowanie dodatkowego szkolenia urzędnikom właściwych organów, monitorowaniem badań mających znaczenie dla kontroli i ochrony granic zewnętrznych, wspomaganiem państw członkowskich w sytuacjach wymagających zwiększonej pomocy technicznej i operacyjnej na granicach zewnętrznych, udzielaniem państwom członkowskim niezbędnego wsparcia w organizowaniu wspólnych działań dotyczących powrotów. Agencja może korzystać z zasobów Unii Europejskiej dostępnych w tym celu oraz musi określać najlepsze praktyki w zakresie wydalania obywateli państw trzecich przebywających nielegalnie w państwach członkowskich, wprowadzanie zespołów szybkiej interwencji na granicy do państw członkowskich w sytuacji pilnych i wyjątkowych zagrożeń wynikających, na przykład, z masowego napływu nielegalnych imigrantów.

reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

One comment on “Frontex bez nowych pistoletów”

  1. Po co im pistolety jak oni podejmują z pontonów i zamiast odsyłać to sprowadzają do Europy wszystkich jak leci Ta komiczna służba jest chyba tylko po to aby roznywać i przyspieszyć degradacje służb granicznych krajów członkowskich UE

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc