Zaloguj
reklama Helikon-Tex
reklama Helikon-Tex

Co dalej z fregatami dla Marynarki Wojennej?

2 marca Ministerstwo Obrony Narodowej poinformowało o kwestiach związanych z poszukiwaniem następców dla obecnie eksploatowanych przez Marynarkę Wojenną pary fregat rakietowych typu Oliver Hazard Perry.

Zgodnie z wcześniejszymi informacjami, prowadzone są rozmowy z Australią odnośnie możliwości zakupu zmodernizowanych przez Royal Australian Navy fregat typu Oliver Hazard Perry (znanych pod lokalnym oznaczeniem typ Adelaide), eksploatowanych i sukcesywnie wycofywanych przez to państwo. Jak poinformował Oddział Mediów MON - obecnie trwają rozmowy ze stroną australijską oraz prowadzone są analizy możliwych wariantów ewentualnego zakupu australijskich fregat. Po otrzymaniu od strony australijskiej szczegółowych danych technicznych oraz warunków sprzedaży fregat podjęte zostaną decyzje odnośnie dalszych kroków.

Nieoficjalnie wiadomo, że przedstawiciele MON oglądali jednostki w Australii w zeszłym roku, a ich ocena dotycząca możliwości była pozytywna, co skutkowało kontynuacją rozmów.

Co więcej MON, biorąc pod uwagę możliwość zakończenia fiaskiem rozmów z Australią, rozpatruje inne warianty zakupu fregat rakietowych – być może oznacza to rozmowy z innymi partnerami, mogącymi zaoferować używane jednostki tej klasy. Obecnie i w niedalekiej przyszłości na rynku mogą pojawić się oferty ze strony m.in. Republiki Federalnej Niemiec, Holandii, Wielkiej Brytanii.

(ŁP) Foto: RAN
reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

One comment on “Co dalej z fregatami dla Marynarki Wojennej?”

  1. Przeciez to sa przedwyborcze mzonki , na dodatek ta „rycina” w stylu titanica na rynku juz teraz wyglada przestazale i nie atrakcyjnie. Po co nam kolejna sala widowiskowa skoro 300 metrow dalej jest tck ?

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc