Zaloguj
reklama Helikon-Tex
reklama Helikon-Tex

Fotele Jankela do ciężarówek M917A3 HDT US Army

Jankel

30 października amerykańska firma Mack Defense podpisała z firmą Jankel z Wielkiej Brytanii porozumienie o współpracy. Dotyczy ono dostaw foteli brytyjskiej firmy do ciężkich wywrotek wojskowych M917A3 Heavy Dump Truck Mack Defense.

M917A3 otrzyma fotele Jankel MK3.5 BMFMCS (Blast Mitigating Floor Mounted Crew Seat, pol. siedzisko załogi montowane do podłogi i łagodzące skutki wybuchu). Tego typu fotele trafią zarówno na stanowisko kierowcy jak i dowódcy ciężarówki. Fotel został wyposażony w zaawansowany system regulacji: obciążenia, wysokości, ustawienia fotela (bliżej lub dalej od deski rozdzielczej) i funkcję „resetu”, pozwalającą przeciwdziałać skutkom gwałtownego przyspieszenia. Fotele przeciwwybuchowe firmy Jankel były wcześniej stosowane w wielu pojazdach klasy MRAP.

Nowa, trzecia już generacja M917 HDT, została opracowana przez Mack Defense na zlecenie US Army na mocy kontraktu z 2018 r. Wariant A3 ma zapewniać większą ładowność, wyższy poziom ochrony i lepszą mobilność w stosunku do poprzednich odmian. Mack Defense M917A3 HDT jest oparty na konstrukcji cywilnego modelu Mack Granite, jednej z najbardziej popularnych ciężkich wywrotek w całej Ameryce Północnej. Obecnie M917A3 HDT przechodzi intensywny, 40-tygodniowy cykl testów wytrzymałościowych w Ośrodku Testowym Wojsk Lądowych Stanów Zjednoczonych w Aberdeen w stanie Maryland. Wdrożenie do służby nowej wersji M917 HDT ma zapewnić wzrost efektywności operacyjnej i gotowości służb logistycznych US Army.

reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  • Reklama Kongsberg

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc