Zaloguj
reklama Helikon-Tex
reklama Helikon-Tex

Forum Sektora Kosmicznego 2018

24 maja w centrum targowo-wystawienniczym EXPO XXI w Warszawie będzie miało miejsce II Forum Sektora Kosmicznego. Organizatorami tej odbywającej się w cyklu dwuletnim konferencji są Związek Pracodawców Sektora Kosmicznego oraz Agencja Rozwoju Przemysłu S.A., przy wsparciu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Tegoroczne Forum zostało objęte patronatem medialnym ze strony miesięcznika „Lotnictwo Aviation International”.

Pierwsza edycja wydarzenia odbyła się w marcu 2016 r. i była największym tego typu wydarzeniem o tej tematyce w Polsce. Zgromadziła około 400 gości, włączając w to reprezentantów administracji publicznej, sektora przedsiębiorstw, ekspertów branżowych oraz przedstawicieli mediów. Obok samej konferencji miała miejsce też wystawa produktów i usług przedsiębiorstw branży kosmicznej, która przyciągnęła 34 podmioty – firmy i instytuty naukowo-badawcze związane z branżą kosmiczną. Uczestnicy konferencji mieli okazję zobaczyć efekty najciekawszych projektów powstałych m.in. podczas realizacji kontraktów Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA).

 

Organizatorzy przewidują, że tegoroczne Forum będzie jeszcze większe i sprawi, że konferencja na stałe wpisze się w harmonogram najważniejszych wydarzeń sektora kosmicznego w Polsce. Będzie ono miejscem dyskusji i wymiany poglądów na tematy potencjału sektora kosmicznego w Polsce, jego innowacyjności oraz perspektyw rozwojowych przedsiębiorstw już istniejących i tych, które planują związać się z branżą kosmiczną w najbliższych latach, jak również implementacji Polskiej Strategii Kosmicznej oraz przygotowywanych rekomendacji Związku odnośnie planowanych misji ESA i projektów finansowanych ze środków UE. Forum będzie wydarzeniem o charakterze międzynarodowym i wezmą w nim udział m.in. przedstawiciele Europejskiej Agencji Kosmicznej, Europejskiego Obserwatorium Południowego, Komisji Europejskiej oraz innych organizacji międzynarodowych działających w sektorze.

 

Rejestracja na Forum możliwa będzie za pośrednictwem strony internetowej Związku Pracodawców Sektora Kosmicznego – www.space.biz.pl.

reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  • Reklama Kongsberg

PrzemysŁ zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc