Zaloguj
reklama Helikon-Tex
reklama Helikon-Tex

FlyEye dla Wojsk Obrony Terytorialnej

19 października Inspektorat Uzbrojenia poinformował o rozpoczęciu negocjacji z firmą WB Electronics S.A. w sprawie zakupu bezzałogowych aparatów latających FlyEye, które mają zasilić Wojska Obrony Terytorialnej.

Według upublicznionych informacji przedmiotem zamówienia ma być zakup do dwunastu zestawów FlyEye, w tym dziewięciu w ramach opcji kontraktowej. Na powyższy projekt przewidziano kwotę 24 mln złotych bez VAT. Wybór powyższego typu aparatu ma związek z faktem, że został już wprowadzony na wyposażenie Sił Zbrojnych, a pozytywne doświadczenia z eksploatacji spowodowały podjęcie decyzji o kontynuacji zakupów wraz z modernizacją posiadanych zestawów. Całość pozwoli na ujednolicenie sprzętu, a tym samym ograniczenie kosztów logistycznych i szkoleniowych. Firma WB Electronics S.A., będąca częścią Grupy WB, jest jedynym posiadaczem dokumentacji technicznej FlyEye i jako jedyna może zrealizować tego typu zamówienie.

Bezzałogowy system Flyeye został zaprezentowany publicznie w 2010 roku. Od tego samego roku jest sukcesywnie kupowany na potrzeby Wojska Polskiego, a także na eksport. Głównym zadaniem jest pełnienie roli patrolowo-obserwacyjnej, zapas energii pozwala na przebywanie w powietrzu w granicach trzech godzin.

(ŁP) Foto: Grupa WB
reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  • Reklama Kongsberg

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc