Zaloguj

Filipiny zainteresowane Chinookami

25 lipca ambasador Filipin w Stanach Zjednoczonych poinformował, że rząd tego kraju jest zainteresowany zakupem w koncernie Boeing partii ciężkich śmigłowców transportowych CH-47F Chinook, które uzupełniłyby potencjał transportowy lotnictwa wojskowego po zakupie S-70i Black Hawk.

Co ważne, według ambasadora Romualdeza, strona amerykańska wydała już wstępną zgodę na potencjalną sprzedaż nieokreślonej partii wiropłatów. Powyższa deklaracja może oznaczać, że dotychczasowe zabiegi Rosji dotyczące sprzedaży na Filipiny partii śmigłowców rodziny Mi-17 mogą spełznąć na niczym – obok ceny, ważnym elementem polityki zakupowej władz w Manili jest interoperacyjność z amerykańskimi siłami zbrojnymi.

Zakup ciężkich śmigłowców transportowych wpisuje się w plan modernizacji technicznej sił zbrojnych Filipin, które w ostatnich latach pełnią zadania antyterrorystyczne w południowej części kraju, a dodatkowo zwiększyłyby potencjał w działaniach humanitarnych. Ten ostatni element jest ważnym aspektem w Azji Południowo-Wschodniej, gdzie często występują katastrofy naturalne.

(ŁP) Foto: US Army
reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc