Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Filipińskie Black Hawki z Mielca

18 stycznia sekretarz obrony Filipin poinformował o szczegółach, planowanego, kontraktu na zakup szesnastu wielozadaniowych śmigłowców transportowych rodziny Lockheed Martin S-70 Black Hawk.

Oferta amerykańskiego koncernu została wskazana jako najlepsza, m.in. ze względu na cenę pakietu, w zeszłym roku. Wówczas władze w Manili nie podawały części elementów. Obecnie wiadomo, że Filipiny mają zakupić śmigłowce w wersji S-70i Black Hawk International, których montaż ostateczny  (oraz doposażenie według wymagań klienta) odbywa się w zakładach PZL Mielec. W momencie podpisania kontraktu, co planowane jest w I kwartale bieżącego roku, będzie to kolejny sukces (należących do zachodnich koncernów) polskich zakładów montażu śmigłowców – przypomnijmy, wcześniej na Filipiny trafiło także osiem W-3 Sokół.

Po okresie zastoju, ostatnie miesiące stanowiły okres sukcesów marketingowych programu S-70i Black Hawk International. Sześć maszyn trafiło do sił zbrojnych Chile, piętnaście zostało zakupionych przez służby ratownicze w Kalifornii (hrabstwo Los Angeles, miasto San Diego oraz władze stanowe), a trzy kolejne przez Komendę Główną Policji w Polsce. Podpisanie kontraktu na Filipinach może stanowić ważny krok, aby 2019 rok był dla programu jeszcze lepszy.

(ŁP) Foto: Łukasz Pacholski
Teldat
reklama BMS

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc