Zaloguj
reklama PIT-Radwar
reklama Świdnik
reklama Świdnik
reklama Świdnik
reklama Świdnik

Fabryka Broni fundatorem nagród dla zwycięzców turnieju „EkstraKLASA Wojskowa”

21 kwietnia odbył się finał Międzyszkolnego Turnieju Wiedzy o Wojsku Polskim "EkstraKLASA Wojskowa", organizowanego przez Ministerstwo Obrony Narodowej. Główną nagrodę w postaci 4 kompletów trenażera-pneumatycznego karabinka BERYL wz. 96 ufundowała Fabryka Broni „Łucznik” – Radom sp. z.o.o.

Tegoroczny Międzyszkolny Turniej Wiedzy o Wojsku Polskim „EkstraKLASA Wojskowa”, to druga edycja tego prestiżowego wydarzenia organizowanego przez Ministerstwo Obrony Narodowej. W pierwszej edycji wzięło udział blisko 300 uczestników z 99 szkół, w tym roku zaś w zmaganiach wzięły udział aż 142 szkoły. Wieloetapowy konkurs już teraz pokazał ogromną determinację uczniów, aby dorównać profesjonalnym żołnierzom pod względem przygotowania merytorycznego.

Fot. Fabryka Broni „Łucznik”

Uczniowie sprawdzali swoją wiedzę o wojsku podczas wieloetapowej rywalizacji. Cztery najlepsze drużyny zmierzyły się w Finale Turnieju, który odbył się 21 kwietnia 2022 roku w Centralnej Bibliotece Wojskowej w Warszawie. Zwycięzcami Turnieju zostali uczniowie klasy mundurowej Zespołu Szkół w Rybniku Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Katowicach. Zwycięzcy otrzymali tytuł Mistrza Ekstraklasy Wojskowej 2022 oraz puchar, którym będą mogli się szczycić przez kolejny rok. Główną nagrodą rzeczową były 4 komplety trenażera pneumatycznego karabinka BERYL wz. 96, ufundowane przez Fabrykę Broni „Łucznik” – Radom sp. z o.o.

Fot. Fabryka Broni „Łucznik”

- Dziś w klasach mundurowych w całej Polsce uczą się dziesiątki tysięcy młodych ludzi. Kształcenie w klasach mundurowych – w duchu wartości patriotycznych, historycznych i proobronnych – pozwala na wszechstronny rozwój tych młodych ludzi oraz przyczynia się do wzmacniania bezpieczeństwa naszego narodu w przyszłości. Turniej „EkstraKLASA Wojskowa” pobudza ducha rywalizacji i działa motywująco na jej wszystkich uczestników. Jestem dumny, że mogliśmy przekazać nagrody dla zwycięzców tego turnieju, który wyłania przyszłe elity naszych Sił Zbrojnych - powiedział dr Wojciech Arndt, prezes Fabryki Broni „Łucznik” – Radom sp. z o.o.

Fot. Fabryka Broni „Łucznik”

Trenażer-pneumatyczny karabinka BERYL wz. 96, produkowany przez Fabrykę Broni „Łucznik” - Radom to najlepszy sposób na skuteczne i bezpieczne szkolenie z wykorzystaniem broni w zakresie wstępnego szkolenia strzeleckiego oraz taktyki strzeleckiej. Każdy zestaw jest wyposażony m. in. w magazynki, pas nośny, gogle ochronne oraz wycior do broni. Replika Beryla w podstawowym modelu nie posiada elementów wersji bojowej, dzięki czemu jest doskonałą pomocą dydaktyczną i narzędziem na zajęciach szkolnych. Ponadto nie wymaga posiadania strzelnicy ani żadnego specjalnego przechowywania w wyznaczonych pomieszaniach i sejfach, co w ograniczonych warunkach szkolnych ma bardzo duże znaczenie.

Fot. Fabryka Broni „Łucznik”

 Źródło: Fabryka Broni „Łucznik” – Radom sp. z o.o.

reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc