Zaloguj
reklama Świdnik
reklama PIT-Radwar
reklama Świdnik
reklama Świdnik
reklama Świdnik

Fabryczny serwis Rosomaków 17. Brygady Zmechanizowanej

Rosomak S.A. będzie realizować usługę serwisu KTO Rosomak eksploatowanych przez 17. Brygadę Zmechanizowaną. Fot. Rosomak S.A.

31 stycznia 45. Wojskowy Oddział Gospodarczy w Wędrzynie poinformował o podpisaniu umowy z należącą do Polskiej Grupy Zbrojeniowej S.A. spółką Rosomak S.A. w sprawie realizacji usługi wsparcia serwisowego kołowych transporterów opancerzonych Rosomak używanych przez 17. Brygadę Zmechanizowaną.


Powyższa umowa została zawarta 5 stycznia bieżącego roku i ma wartość 1,4 mln PLN bez VAT. W jej zawarciu zastosowano procedurę negocjacji z wybranym podmiotem, co jest związane z faktem, że Rosomak S.A. posiada prawa i licencję na wytwarzanie, naprawy oraz sprzedaż części zamiennych na zasadzie wyłączności na obszarze Polski. Umowa obejmuje realizację usług serwisowych w 2022 roku i obok zamówienia gwarantowanego zawiera także opcję rozszerzającą zakres prac (maksymalnie w kwocie 80% wartości zamówienia podstawowego).

17. Brygada Zmechanizowana, której dowództwo znajduje się w Międzyrzeczu, była pierwszą jednostką Wojska Polskiego przezbrajaną w KTO Rosomak. Obecnie w swoich strukturach dysponuje zarówno wozami w konfiguracji kołowego bojowego wozu piechoty, a także samobieżnymi moździerzami Rak. Dodatkowo w jednostce znajdują się także pojazdy w innych konfiguracjach.

W ciągu lat Rosomak S.A. dostarczyła Wojsku Polskiemu ponad 800 transporterów opancerzonych Rosomak, które trafiły do jednostek na terenie całego kraju. Część wozów w konfiguracji bazowej została zmagazynowana i jest wykorzystywana jako zapas dla nośników specjalistycznych.

reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc