Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

EuroTrophy GmbH formalnie inauguruje działalność

Spółka EuroTrophy GmbH rozpoczęła działalność. Zajmie się promocją, sprzedażą i produkcją aktywnych systemów samoobrony pojazdów rodziny Trophy na rynkach europejskich. Fot. KMW

28 maca formalnie rozpoczęła działalność, zapowiadana od listopada ub.r., spółka EuroTrophy GmbH. Ma ona zająć się promocją, sprzedażą i produkcją aktywnych systemów samoobrony pojazdów rodziny Trophy na rynkach europejskich.

EuroTrophy GmbH to niemiecka spółka joint venture powołana przez Krauss-Maffei Wegmann GmbH & Co. KG, General Dynamics European Land Systems i Rafael Advenced Defense Systems. Nowy podmiot będzie odpowiadać za promocję, sprzedaż i produkcję systemów rodziny Trophy na rynkach europejskich, szczególnie państw NATO i Unii Europejskiej. Ma ona również zapewnić usługi związane z integracją systemu z pojazdami i związane z tym wsparcie eksploatacji systemów rodziny Trophy. Systemy te będą produkowane w Niemczech na licencji Rafael ADS, co ma uprościć przyszłą ich eksploatację w Europie. Potencjalny rynek jest duży, bowiem na zakup Trophy do swoich czołgów zdecydowali się już Brytyjczycy (148 czołgów Challenger 3) i Niemcy (na razie 19 wozów Leopard 2A7A1), a Norwegii oferowane są K2NO zintegrowane z systemem Trophy HV (potencjalnie do 80 wozów, a wg nieoficjalnych informacji podobne wozy są oferowane kilku innym armiom europejskim).

Fot. KMW

Warto zaznaczyć, że obecnie używanych lub planowanych do zakupu czołgów w Europie jest znacznie więcej, a przecież inne warianty Trophy mogą trafić również na lżejsze platformy. Dodać należy, że na razie na systemy inne niż Trophy zdecydowały się tylko dwie armie europejskie: Królewskie Wojska Lądowe Niderlandów (także izraelski IMI Iron Fist do zmodernizowanych bwp CV9030NL) i Węgierskie Siły Obronne (niemiecki Rheinmetall Strike Shield do bwp Lynx KF41).

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc