Zaloguj
reklama Świdnik
reklama Świdnik
reklama PIT-Radwar
reklama Świdnik
reklama Świdnik

Eurosatory 2022: Rafael prezentuje pocisk Spike NLOS kolejnej generacji [WIDEO]

Podczas międzynarodowych targów zbrojeniowych Eurosatory 2022 w Paryżu izraelska firma Rafael Advanced Defence Systems tradycyjnie już prezentuje całą rodzinę przeciwpancernych pocisków kierowanych Spike. Tym razem właśnie podczas paryskiego salonu po raz pierwszy został zaprezentowany najcięższy i najbardziej donośny członek tej rodziny: pocisk Spike NLOS 6. generacji.

„6. generacja” pocisku oznacza, że został dysponuje on ulepszonymi parametrami taktycznymi względem poprzednich wersji. Producent deklaruje, że dzięki wprowadzonym modyfikacjom przede wszystkim udało się wydłużyć zasięg pocisku odpowiednio do: 32 km morskich w przypadku odpalania z platformy lądowej oraz 50 km w przypadku odpalenia pocisku z wyrzutni przenoszonej np. przez śmigłowiec.

Fot. Łukasz Prus

Ponadto pocisk Spike NLOS 6. generacji został wyposażony w szereg nowych funkcjonalności, które mają podnosić efektywność jego wykorzystania na polu walki. To przede wszystkim strzelanie salwą (np. z posadowionej na pojeździe wyrzutni zawierającą cztery pociski), a także możliwość przekazywania kierowania lotem pocisku pomiędzy operatorami.

Fot. Łukasz Prus

Rafael deklaruje, że pocisk Spike NLOS 6. generacji otrzymał także zmodernizowany system namierzania celów i pozyskiwania danych. Chodzi przede wszystkim o nową funkcjonalność, która umożliwia przekazywania obrazów, co przekłada się na większą precyzję rażenia celów.

Fot. Łukasz Prus

Oprócz kolejnej generacji Spike NLOS podczas targów Eurosatory 2022 izraelska firma prezentuje także (m.in. wieloma produktami) pociski przeciwpancerne Spike ER2, Spike LR2 i Spike SR.

Pociski z rodziny Spike są także eksponowane przez firmę Eurospike (to spółka joint venture zawiązana przez Rafael Advanced Defense Systems, Diehl Defence i Rheinmetall Electronics). Na swoim stoisku firma prezentuje pociski Spike ER2, Spike LR2 i Spike SR.

reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

3 comments on “Eurosatory 2022: Rafael prezentuje pocisk Spike NLOS kolejnej generacji [WIDEO]”

  1. No i pomimo tego, iż ten Rafael'a Spike NLOS-6 jest absolutnie świetnym, super-precyzyjnym, wyjątkowo dalekosiężnym pociskiem, zarówno przeciwpancernym, jak i też wielozadaniowym, strzelającym teraz salwami po cztery takie pociski na raz (większe salwy, no to NIGDY NIE są po NIC potrzebne!!!), no to np. taki "Davien" / taki "Valdore", na łamach D24, to będzie tam dziko ujadał, oraz bardzo głośno jazgotal, że taki Brimstone-3, to jest od NLOS-6 "lepszy". No bo w tym jego ptasim móżdżku, no to po prostu NIE może zaistnieć taka sytuacja, że produkty zbrojeniówki izraelskiej, to mogą być po prostu LEPSZE od produktów zbrojeniówki amerykańskiej, czy też od produktów zbrojeniówki brytyjskiej.......

  2. Zdumiewające wprost jest, jak, pomimo wszystko, no to Izraelczycy KIEPSKO dbają o tę swoją reklamę. Na przykład, tutaj, na tej "planszy reklamowej", to RAFAEL podaje po dwa "zasięgi", ten z powietrza (z wiropłatów szturmowych), i z platform naziemnych, dla Spike NLOS-6 (50 km / 32 km), oraz, dla Spike ER2 (16 km / 10 km). No a jednocześnie, no to Rafael "zapomniał" podać tę samą, bardzo ważną cechę dla tego znacznie bardziej popularnego (no bo znacznie tańszego !!!) Spike LR2. Podali oni (Rafael), jedynie jego max. zasięg "na ziemi", za pomocą światłowodu, czyli: obecnie jest to 5,5 km. No a jednocześnie to zapomnieli oni podać ten alternatywny max. zasięg Spike LR2, gdy jest on odpalany z lżejszych wiropłatów, po bardzo silnie zakodowanej wiązce fal radiowych, który to WTEDY, to wynosi całe max. 10 kilometrów!!!!.......

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc