Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Eurosatory 2022: Huta Stalowa Wola z ofertą artyleryjską w Paryżu

Fot. Huta Stalowa Wola S.A.

W dniach 13-17 czerwca w Paryżu odbywają się największe targi zbrojeniowe EUROSATORY 2022, w których udział biorą wystawcy z ponad 60 krajów. Ofertę polskiego sprzętu i uzbrojenia zaprezentuje 12 spółek z grupy PGZ. Nie zabraknie flagowych produktów i hitów eksportowych „made in Poland”.

Huta Stalowa Wola S.A. bierze udział w targach, gdzie prezentuje swoją ofertę sprzętu artyleryjskiego.

Targi EUROSATORY w Paryżu to jedna z największych imprez wystawienniczych przemysłu zbrojeniowego na świecie. Wydarzenie odbywa się co dwa lata w Paryżu, gromadząc wystawców z ponad 100 państw. W wydarzeniu biorą udział wszyscy znaczący producenci uzbrojenia oraz szerokie grono odbiorców i branżowych liderów opinii.

– Polska Grupa Zbrojeniowa produkuje sprzęt najwyższej klasy, który z przyjemnością prezentujemy na targach EUROSATORY obok największych koncernów zbrojeniowych świata. Spółki PGZ prezentują w Paryżu rozwiązania obejmujące szerokie spektrum współczesnego pola walki, od indywidualnego wyposażenia żołnierza, przez sprzęt artyleryjski, po systemy obrony przeciwlotniczej. Zauważamy rosnące zainteresowanie naszymi wyrobami, co bardzo nas cieszy – powiedział Sebastian Chwałek, Prezes Zarządu PGZ S.A.

Swoją ofertę podczas targów Eurosatory prezentuje 12 spółek wchodzących w skład Polskiej Grupy Zbrojeniowej, w tym Mesko S.A., Fabryka Broni „Łucznik” – Radom sp. z o. o., ZM „Tarnów” S.A., PCO S.A., Maskpol S.A., ROSOMAK S.A., PIT-RADWAR S.A., OBRUM sp. z o.o.,  BZE Belma S.A., Zakładów Chemicznych „Nitro-Chem” S.A., Zakładów Metalowych Dezamet S.A. oraz Mesko S.A.

Źródło: Huta Stalowa Wola S.A.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

One comment on “Eurosatory 2022: Huta Stalowa Wola z ofertą artyleryjską w Paryżu”

  1. Historia kołem się toczy. Władzę II RP także pozwalały na sprzedaż same nie inwestując w rodzimy przemysł. Stąd aby produkować i rozwijać rodzimą produkcję fabryki i zakłady zmuszone były sprzedawać broń za granicą. Armia WP znacznie lepiej wyposażona niż obecnie i w Leszek kondycji nigdy nie miała zgdy na inwestowanie w rodzimy przemysł vide baterie Krab, Rosomaki, Borsuki, Pioruny. Na to a nie na koreański czy jankeskie pudełka czeka polska armia.

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc