Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Euronaval 2018 - Saab podpisał umowę z Famorem

23 października rozpoczęły się targi uzbrojenia morskiego Euronaval. Mająca 50-letnią tradycję impreza, odbywająca się w halach wystawienniczych w paryskim Parc des Expositions Le Bourget, zgromadziła po raz kolejny rekordową liczbę producentów wyposażenia i systemów okrętowych.

Choć na targach próżno było szukać firm z Polski, to już pierwszego dnia imprezy szwedzki koncern Saab zawarł umowę ze spółką Famor na dostawę wyposażenia do pary okrętów podwodnych typu A26 budowanych dla szwedzkiej Marinen. Zadaniem bydgoskiego producenta będzie dostawa konsol operatorskich do obsługi systemów sterowania platformą. Famor jest już drugim polskim poddostawcą związanym z programem jednostek A26, oferowanych przez Saaba w ramach programu okrętu podwodnego nowego typu Orka dla Marynarki Wojennej RP. Pierwszym była Base Group Sp. z o.o., która produkuje konstrukcje stalowe do budowy platform nośnych podzespołów mechanicznych okrętów. Tym samym polskie podmioty, po raz pierwszy we współczesnej historii, stały się współodpowiedzialne za powstawanie nowoczesnych okrętów podwodnych.

Zdaniem Saaba, współpraca z polskimi podmiotami, wpisuje się nie tylko w działania marketingowe, mające na celu zdobycie kontraktu na Orkę, lecz docenienie poziomu technicznego polskich przedsiębiorstw i mariaże z nimi będą trwały bez względu na dalsze losy programu Orka. Co więcej, przedstawiciele Saaba sugerują, że nie jest to ich ostatnie słowo w kwestii współpracy z naszym przemysłem.

(TG) Foto: Tomasz Grotnik
Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc