Zaloguj
reklama PIT-RADWAR

Euronaval 2018 - Naval Group i Fincantieri zacieśniają współpracę

W trakcie targów Euronaval, Naval Group i Fincantieri poinformowały o postępach w zacieśnianiu współpracy między tymi koncernami stoczniowymi. Decyzja o zawarciu sojuszu przemysłowego tych przedsiębiorstw mająca zwiększyć konkurencyjność europejskiego przemysłu stoczniowego, została podjęta podczas 34 szczytu francusko-włoskiego, który odbył się w Lyonie 27 września 2017 r.

Od tego czasu Fincantieri i Naval Group intensywnie nad tym pracowały przedstawiając w lipcu br. ministrom obrony obu państw propozycję takiego sojuszu. Zawierała ona zarówno zarys projektu biznesowego zakładającego powstanie spółki joint venture w której obie firmy miałyby po 50 % udziałów jak również wykaz planowanych działań, wraz z opisem kluczowych wspólnych inicjatyw, które w najbliższym czasie zostaną uruchomione.

Z tych konkretnych działań na tą chwilę wymienia zaproponowanie wspólnie przez te dwa podmioty oferty na dostawę czterech zaopatrzeniowców floty dla Marine Nationale opartych na projekcie włoskiej jednostki tej klasy Vulcano budowanej przez Fincantieri. Rozważają one również złożenie w przyszłym roku propozycji modernizacji przy wykorzystaniu opracowanego przez obie firmy bojowego systemu dowodzenia (CMS), niszczycieli typu Horizon/Orizzonte służących w obu flotach.

(AN) Foto: Andrzej Nitka
reklama PCO

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc