Zaloguj
reklama Świdnik
reklama Świdnik
reklama Świdnik
reklama Świdnik

Embraery na dłużej

6 grudnia Inspektorat Uzbrojenia poinformował o rozpoczęciu negocjacji z Polskimi Liniami Lotniczymi LOT S.A. w sprawie wydłużenia umowy leasingowej dotyczącej realizacji lotów z najważniejszymi osobami w państwie.

Zgodnie z upublicznioną informacją, 1 grudnia, rozpoczęto negocjacje związane z wydłużeniem obecnie obowiązującej umowy na kolejne 12 miesiące, czyli do końca 2018 roku. Powyższy krok ma pozwolić na zapewnienie ciągłości zabezpieczenia przewozu rządowych VIP przy nie zakończonym obecnie procesie wdrażania samolotów dyspozycyjnych Gulfstream G550 oraz Boeing 737, które nadal nie mogą realizować lotów o statusie HEAD. Dostarczone w czerwcu i lipcu G550 wykonują już loty z urzędnikami państwowymi – pierwszy lot wykonano z wiceministrem Bartoszem Kownackim do Paryża.

Po upadku linii lotniczej EuroLOT, to Polskie Linie Lotnicze LOT S.A. przejęły realizację umowy na usługę czarteru samolotów do przewozu najważniejszych osób w państwie. Do tego celu oddelegowano dwa Embraery ERJ-175 (SP-LIG oraz SP-LIH), które przemalowano w barwy narodowe. Umowa kończyła się 31 grudnia 2017 roku. Dotychczas uzupełnieniem dla nich były lekkie samoloty transportowe Airbus C295M z Bazy Lotniczej w Krakowie.

(ŁP) Foto: Łukasz Pacholski
reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc