Zaloguj

Embraery na dłużej

5 grudnia Inspektorat Uzbrojenia poinformował o rozpoczęciu negocjacji w sprawie kontynuacji usługi czarterowej samolotów pasażerskich Embraer ERJ-175, które są eksploatowane do transportu rządowych VIP.

Umowa ma objąć okres od 1 stycznia 2019 roku do 31 grudnia 2020 roku. W pierwszym roku obowiązywania przewoźnik, Polskie Linie Lotnicze LOT, ma utrzymywać w gotowości dwa samoloty, a w 2020 roku jeden z nich. Procedura negocjacyjna z powyższym podmiotem ma związek z faktem, że PLL LOT realizuje usługi od dłuższego czasu – władzom państwowym oddano do dyspozycji dwa samoloty Embraer ERJ-175 (SP-LIG oraz SP-LIH).

Obecnie Ministerstwo Obrony Narodowej wdrożyło już do eksploatacji samoloty Gulfstream G550, które służą do przewozu najważniejszych osób w państwie (m.in. w bieżącym tygodniu korzystał z jednego z nich prezydent Duda, który udał się do Stanów Zjednoczonych na uroczystości pogrzebowe byłego prezydenta George’a Bush’a). Do przewozu większych grup może służyć pojedynczy Boeing 737-800, który potrzebuje jednak wsparcia. Stąd dalsza umowa na leasing Embraerów.

(ŁP) Foto: Łukasz Pacholski
reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc