Zaloguj
reklama PIT-RADWAR

Elżbieta Wawrzynkiewicz p.o. prezesa ZM Bumar-Łabędy S.A.

17 kwietnia br. Zakłady Mechaniczne Bumar-Łabędy S.A. poinformowały o zmianach kadrowych na czele spółki. Rada Nadzorcza odwołała z funkcji Prezesa Zarządu Marka Grochowskiego. Jego obowiązki, jako p.o. Prezesa Zarządu, przejęła Elżbieta Wawrzynkiewicz.

Jednocześnie Rada Nadzorcza podjęła uchwałę w sprawie przeprowadzenia postępowania na stanowisko Prezesa Zarządu Spółki Zakłady Mechaniczne Bumar-Łabędy S.A. i wybrała nowego Wiceprzewodniczącego Rady, którym został Jarosław Burzawa.

Pełniąca obowiązki Elżbieta Wawrzynkiewicz od 1994 roku jest związana z Wojskowymi Zakładami Motoryzacyjnymi w Poznaniu. Od 2014 roku jest Prezesem Zarządu, a w sierpniu 2019 roku została Prezesem Zarządu OBRUM Gliwice (zrezygnowała z tej funkcji 17 kwietnia bieżącego roku). Marek Grochowiski był prezesem Zakładów Mechanicznych Bumar-Łabędy S.A. od grudnia 2017 roku.

Zakłady Mechaniczne Bumar-Łabędy S.A. to jedna z kluczowych spółek Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Wraz z poznańskimi Wojskowymi Zakładami Motoryzacyjnymi S.A. realizują na potrzeby Sił Zbrojnych RP kilka ważnych umów dotyczących modernizacji technicznej. Wśród nich można wymienić m.in. program remontów i modyfikacji czołgów T-72, a także modernizację do standardu Leopard 2PL czołgów w wersji 2A4. Dzięki współpracy, oba podmioty podniosły swoje kompetencje w segmencie utrzymania i modernizacji sprzętu pancernego. Pozwala to na realizację przez zakłady, będące częścią Polskiej Grupy Zbrojeniowej S.A., kolejnych programów zgodnie z potrzebami Wojska Polskiego zapisanymi w wieloletnim Planie Modernizacji Technicznej Sił Zbrojnych RP.

(ŁP) Foto: PGZ
reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc