Zaloguj

Eksportowy sukces fregat typu Incheon

1 września Ministerstwo Obrony Filipin ogłosiło, że zwycięzcą w międzynarodowym przetargu na zakup dwóch fregat rakietowych z opcją na kolejne została południowokoreańska firma Hyundai Heavy Industries oferująca eksportową wersję projektu HDF-3000, czyli jednostek typu Incheon Batch I.

Decyzją administracji oferta hinduskiej stoczni GRSE została odrzucona, pomimo korzystniejszej oferty przetargowej. Z tego też względu zwycięstwo przyznano Hyundai Heavy Industries, która za swoje usługi zażądała 337,6 mln dolarów – w tej kwocie zbudowane zostaną dwie fregaty, kolejne 42,9 mln dolarów Filipińczycy zapłacą za amunicję stanowiącą jednostkę ognia obu jednostek. Dodatkowo, w ramach kontraktu, Filipińczycy zakupią dokumentację, która umożliwi budowę kolejnych okrętów na licencji w lokalnych stoczniach. Samo podpisanie kontraktu pomiędzy rządem i koncernem HHI ma zostać dokonane do 14 września.

Fregaty typu Incheon Batch I zostały zamówione dla Republiki Korei w liczbie sześciu sztuk – obecnie w linii znajduje się pięć z nich, a szósta przechodzi ostatnią fazę prób morskich. Obecnie Koreańczycy rozpoczęli budowę drugiej transzy fregat dysponujących większymi możliwościami operacyjnymi, bazowa wersja Batch I jest oferowana na eksport. Poza Filipinami były proponowane Izraelowi, który ostatecznie zdecydował się na ofertę niemiecką.

reklam Lockheed Martin
reklama MBDA
  • Reklama Kongsberg
  • reklama Telesystem

PrzemysŁ zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc