Zaloguj
reklama Helikon-Tex
reklama Helikon-Tex

Dziewiczy lot Mi-38T

23 listopada korporacja Rostec poinformowała, że w Kazaniu oblatano pierwszy egzemplarz wielozadaniowego śmigłowca transportowego Mi-38T, który jest opracowywany na zamówienie rosyjskiego Ministerstwa Obrony.

Wojskowy Mi-38T powstał na bazie komercyjnego Mi-38, wśród najważniejszych różnic należy wymienić zastosowanie komponentów wyłącznie produkcji rosyjskiej, co wynikało z wymogów zamawiającego, a także potrzebami związanymi z nałożonym embargiem na dostawy elementów zachodnich. Według przedstawicieli producenta, próby i certyfikacja Mi-38T mają zostać zrealizowane stosunkowo szybko, gdyż dostawy pierwszych seryjnych śmigłowców zaplanowano już w 2019 roku.

Wśród głównych różnić Mi-38T, w stosunku do Mi-38, wymienia się zastosowanie napędu produkcji rosyjskiej – silników TW7-117W (w miejsce Pratt&Whitney Canada PW127), zintegrowanego systemu sterowania i nawigacji, kabiny w standzie „szklany kokpit” z pięcioma monitorami ciekłokrystalicznymi, a także zabezpieczeniem układu paliwowego.

Obecnie Ministerstwo Obrony Rosji zamówiło dwa egzemplarze prototypowe, jeśli wyniki prób państwowych okażą się pozytywne Moskwa zakłada zamówienie nieokreślonej liczby wiropłatów, które miałyby zostać dostarczone do 2025 roku. Co więcej władze rozpoczynają także kampanię marketingową na świecie, która może zaowocować kontraktami eksportowymi.

(ŁP) Foto: Rostec
reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  • Reklama Kongsberg

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc