Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Dziesięć podmiotów zainteresowanych konsultacjami w sprawie amunicji termobarycznej

Fot. Łukasz Pacholski

16 marca rzecznik prasowy Agencji Uzbrojenia ppłk Krzysztof Płatek, w odpowiedzi na pytania redakcji ZBiAM, poinformował o zainteresowaniu rynku konsultacjami w sprawie amunicji termobarycznej różnych typów.

Ostatecznie zgłoszenia do Agencji Uzbrojenia przesłały: Zakłady Sprzętu Precyzyjnego Niewiadów Sp. z o.o., Works 11 Sp. z o.o., Bydgoskie Zakłady Elektromechaniczne Belma S.A., Zakłady Metalowe Dezamet S.A., Mesko S.A., Fairchild Aerospace Corporation Ltd., Militus-PL Sp. z o.o., Rheinmetall Polska Sp. z o.o., Saab Technologies Poland Sp. z o.o. oraz Veteranus-PL Sp. z o.o.. Jak widać po liście, są na niej zarówno producenci wyrobów, które może zainteresować potencjalnego zamawiającego oraz firmy będące przedstawicielami zagranicznych podmiotów.

W ramach upublicznionego zaproszenia, datowanego na 17 lutego bieżącego roku, Agencja Uzbrojenia poszukuje informacji dotyczących planów i wymagań odnośnie przyszłych zamówień amunicji termobarycznej. Wśród wymienianych typów wymienia się granaty ręczne (zaczepne i obronne), pociski moździerzowe (60 mm, 98 mm, 120 mm), pociski do granatników różnych typów (RPG, wielozadaniowe, podwieszane, automatyczne), pociski do 122 mm artyleryjskich wyrzutni rakietowych WR-40 Langusta, pociski do wyrzutni pocisków kierowanych, głowice bojowe do amunicji krążącej Warmate czy głowice bojowe do bezzałogowego systemu poszukiwawczo-uderzeniowego Gladius.

Podmioty zainteresowane udziałem w powyższych konsultacjach miały czas na zgłoszenia do 24 lutego, natomiast same konsultacje miały zostać zrealizowane do 10 marca bieżącego roku.

Teldat
reklama BMS

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc