Zaloguj

Dziesiąty Stan Patrol dla Meksyku

6 listopada w Meksyku odbyła się uroczystość wcielenia do służby okrętu patrolowego ARM Chichen Itza, dziesiątego przedstawiciela typu Stan Patrol 4207 budowanego na licencji holenderskiego koncernu Damen w stoczni lokalnej.

Podobnie jak poprzednicy został zbudowany w stoczni marynarki ASTIMAR 1 w Tampico. Uroczyste wodowanie miało miejsce w czerwcu bieżącego roku. Łącznie Meksyk chce zamówić dwadzieścia okrętów tego typu, które są wykorzystywane do patrolowania i dozorowania obszarów morskich, zwalczając próby przemytu zakazanych substancji.

Program budowy patrolowców typu Stan Patrol 4207 rozpoczął się w Meksyku w 2011 roku. Od tego czasu dostarczono flocie dziesięć jednostek, a obecnie toczą się negocjacje dotyczące drugiej serii dziesięciu patrolowców.

Patrolowce typu Stan Patrol 4207 są popularnym typem jednostek pływających zamawianych przez marynarki wojenne oraz służby porządku publicznego na świecie. Ich liczba przekroczyła 50 egzemplarzy, które służą w Europie, Ameryce Północnej, Ameryce Środkowej, Azji, Afryce. W przypadku Meksyku, obok patrolowców Stan Patrol, Damen uzyskał zamówienie na fregatę typoszeregu Sigma 10514, a także jednostki transportowej typoszeregu Fast Crew Supplier 5009.

(ŁP) Foto: Ministerstwo Obrony Meksyku
reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc