Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Dżibuti kolejnym użytkownikiem BSP Bayraktar TB2

Jeden z bezzałogowców Bayraktar TB2 pokazanych na defiladzie w stołecznym Dżibuti. Fot. SavunmaSanayiST.com (twitter.com/SavunmaSanayiST)

Turecki portal branżowy SavunmaSanayiST.com opublikował 27 czerwca w swoich mediach społecznościowych fotografie z defilady wojskowej w Dżibuti, pokazujące bezzałogowce Bayraktar TB2 tureckiej spółki Baykar. Jest to pierwsze potwierdzenie, że Dżibuti zostało kolejnym importerem tego systemu bezzałogowego.

Defilada wojskowa uświetniała obchody rocznicy niepodległości Dżibuti (27 czerwca 1977 r.), a pokazane bezzałogowce były w barwach Sił Powietrznych Dżibuti. Zaprezentowano przynajmniej dwie sztuki (typowy komplet to dwie naziemne stacje kierowania i kontroli oraz trzy aparaty latające, opcjonalnie może być ich sześć), które uczestniczyły w „rzucie lądowym” defilady, podróżując na naczepach niskopodwoziowych do przewozu ciężkiej techniki.

Przy okazji można było zobaczyć, że Dżibuti używa także chińskie wojskowe ciągniki siodłowo-balastowe Taian TA4410. Fot. SavunmaSanayiST.com (twitter.com/SavunmaSanayiST)

Pokazane Bayraktary TB2 były wyposażone w tureckie stacje optoelektroniczne ASELSAN CATS (Common Aperture Targeting System – system celowniczy o wspólnej aperturze) w miejsce importowanych kanadyjskich stacji L3 Wescam CMX-15D. Jeden z pokazanych bezzałogowców miał podwieszone pod skrzydłami minibomby kierowane ROKETSAN MAM-L, natomiast wysięgniki na uzbrojenie miał każdy z aparatów. Oficjalnie spółka Baykar i tureckie media podają, że BSP Bayaktar TB2 kupiło 22 eksportowych odbiorców. Jednak Dżibuti nie było wymienianie jako jeden z nich. Najbliższym geograficznie dotąd znanym odbiorcą była sąsiadująca z Dżibuti Etiopia.

Teldat
reklama Leonardo
reklama BMS
reklama Leonardo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc