Zaloguj
reklama PIT-RADWAR

Dwunastu chętnych do modernizacji BWP-1

2 października Inspektorat Uzbrojenia poinformował, że do dialogu technicznego dotyczącego modernizacji bojowych wozów piechoty BWP-1 zgłosiło się dwunastu chętnych. 

Powyższa lista obejmuje: Polską Grupę Zbrojeniową S.A. wraz z Wojskowymi Zakładami Motoryzacyjnymi S.A., Works 11 Sp. z o.o., Griffin Group S.A. Defence Sp.k., Teldat Sp. z o.o. Sp.k., Siltec Sp. z o.o., Stekop S.A., Pol-Mot Rail Sp. z o.o., CMI Defence Polska Sp. z o.o., Rafael Advanced Defense Systems Ptd., Kongsberg Defence & Aerospace AS, WarZone Solutions oraz Leonardo S.p.A.. Spośród nich Inspektorat Uzbrojenia wyselekcjonuje grupę, która otrzyma zaproszenie do udziału w dialogu – ma on dać odpowiedź na ocenę możliwości modernizacji pojazdów.  

Powyższa lista obejmuje zarówno podmioty mogące zaoferować rozbudowane rozwiązania, a także te, które mogą uczestniczyć jako poddostawcy elementów uzbrojenia bądź wyposażenia. BWP-1, pomimo upływu lat, stanowią podstawowe wyposażenie jednostek zmechanizowanych Wojska Polskiego. W najbliższych latach ma rozpocząć się proces przezbrajania w bojowe wozy piechoty Borsuk, nad którymi pracuje konsorcjum krajowych firm przemysłu obronnego na czele z Hutą Stalowa Wola S.A. 

(Łukasz Pacholski) Foto: Łukasz Pacholski
reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

One comment on “Dwunastu chętnych do modernizacji BWP-1”

  1. Modernizacja spóźniona o jakieś 25 lat, tak samo jak T-72, Mi-24, mnie szczególnie szkoda że nie zmodernizowano w latach 90 Su-22M4 parę eskadr tych samolotów uderzeniowych dziś razem z F-16 tworzyło by nasze lotnictwo, to była chyba oferta francuska SAGEM, maszyny miały by realny potencjał, na Harpię można byłoby zrobić normalny przetarg a nie kupować na dziko

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc