Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Dwóch chętnych w przetargu na doposażenie okrętów rozpoznawczych i remont ORP Hydrograf

28 lipca Inspektorat Uzbrojenia zakończył przyjmowanie wniosków o dopuszczenie w przetargu na doposażenie okrętów rozpoznawczych projektu 863, a także remont główny drugiej jednostki czyli ORP Hydrograf.

Ostatecznie do rywalizacji zgłosiły się dwa konsorcja, po analizie przesłanych dokumentów zamawiający zdecyduje o dalszych losach programu. Pierwsze z nich składa się ze Stoczni Remontowej „Nauta” S.A. z Gdyni wraz z firmami SILTEC Sp. z o.o. oraz Ośrodek Badawczo-Rozwojowy Centrum Techniki Morskiej S.A. z Gdyni. Drugie obejmuje Gdańską Stocznię „Remontowa” oraz KenBit Sp. j.. Jak widać, co częściowo może zaskakiwać, brakuje Stoczni Marynarki Wojennej S.A. w upadłości likwidacyjnej.

W ramach postępowania zamawiający planuje zainstalować na pokładach okrętów system wsparcia elektronicznego oraz szerokopasmowych systemów rozpoznawczych. Dodatkowo na pokładzie ORP Hydrograf planuje się montaż systemu dowodzenia rozpoznaniem, systemu odbiorczo-antenowego oraz systemu obserwacji optoelektronicznej – w tym ostatnim przypadku, po doświadczeniach na pokładzie ORP Nawigator, (nieoficjalnie) zamawiający planuje montaż urządzenie ma być w pełni dostosowane do pracy na pokładzie jednostki pływającej. Ostatnim elementem postępowania jest remont główny i dokowy ORP Hydrograf.

Inspektorat Uzbrojenia zakłada wybór oferenta pod dwoma kryteriami – ceny (80% punktów możliwych do zdobycia) oraz okresu trwania gwarancji (20% punktów możliwych do zdobycia).

Teldat
Teldat

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc