Zaloguj
reklama Świdnik
reklama PIT-Radwar
reklama Świdnik
reklama Świdnik
reklama Świdnik

Dwie oferty w przetargu na dostawę zestawów do transportu sprzętu wojskowego

W przetargu na zakup nowych zestawów do transportu czołgów i ciężkiego sprzętu gąsienicowego wpłynęły dwie oferty. Fot. Łukasz Pacholski

8 czerwca Inspektorat Uzbrojenia poinformował o otwarciu ofert w postępowaniu przetargowym dotyczącym zakupu na potrzeby jednostek logistycznych Wojska Polskiego partii zestawów do transportu czołgów i ciężkiego sprzętu gąsienicowego. Ostatecznie w rywalizacji uczestniczy dwóch oferentów.

Otwarcie ofert nastąpiło 7 czerwca. Przy tej okazji Inspektorat Uzbrojenia ogłosił, że na realizację zamówienia gwarantowanego zarezerwował 137,4 mln PLN. Do zamawiającego wpłynęły dwie oferty: Jelcz Sp. z o.o. (zamówienie gwarantowane 154,7 mln PLN) oraz konsorcjum składające się z firm Dobrowolski Sp. z o.o. wraz z Autobox Innovations Sp. z o.o. Sp.j. i Top Gun Anna Goryca (zamówienie gwarantowane 115,9 mln PLN). Biorąc pod uwagę fakt, że 75% punktów można uzyskać za wartość oferty wydaje się, że zamówienie trafi do powyższego konsorcjum.

Zgodnie z informacjami w przetargu, który został ogłoszony przez Inspektorat Uzbrojenia w maju ubiegłego roku, planowany jest zakup 31 zestawów (ciągnik siodłowy wraz z naczepą niskopodwoziową). W opcji zawarto możliwość rozszerzenia zamówienia o kolejne 78 kompletów (liczba maksymalna). Sprzęt ma pozwalać na przewóz czołgów podstawowych produkcji zachodniej (Leopard 2/Challenger 2) i dysponować ładownością na poziomie minimum 60 ton. Zainteresowanie powyższym przetargiem wyrażało dziewięciu oferentów z Polski oraz innych państw Europy oraz Azji.

Obecnie jednostki logistyczne Wojska Polskiego eksploatują różne zestawy przeznaczone do transportu czołgów i ciężkich pojazdów gąsienicowych. Do końca 2022 roku Jelcz Sp. z o.o. ma dostarczyć czternaście zestawów opartych na ciągnikach siodłowych Jelcz 882.62 z naczepą ST775-20W.

reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

2 comments on “Dwie oferty w przetargu na dostawę zestawów do transportu sprzętu wojskowego”

  1. Racjonalne i efektywne kosztowo w roku wieloletniej eksploatacji z uwagi na logistykę i ujednolicenie marek/ rodzaju samochodów wydaje się oferta Jelcza mini wyższej oferty cenowej.

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc