Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Inspektorat Uzbrojenia planuje dozbrojenie Jastrzębi

4 maja Inspektorat Uzbrojenia ogłosił dialogi techniczne w sprawie pozyskania nowego uzbrojenia podwieszanego dla wielozadaniowych samolotów bojowych Lockheed Martin F-16C/D Jastrząb.

Mowa o trzech typach uzbrojenia – pocisków naprowadzających się na źródło promieniowania elektromagnetycznego, lotniczych zasobników z subamunicją reagującą na wykryte obiekty oraz kierowanych bomb penetrujących. W każdym z powyższych przypadków podmioty chcące uczestniczyć mają czas na składanie wniosków do 31 maja.
Nowe typy uzbrojenia podwieszanego mają pozwolić na zwiększenie możliwości bojowych Jastrzębi. M.in. w czasie zeszłorocznego MSPO można było zapoznać się z ofertą w sprawie pocisków rakietowych służących do zwalczania stacji radiolokacyjnych, Orbital ATK zaprezentował bowiem makietę pocisku AGM-88E AAGRM. Obecnie Jastrzębie należące do Sił Powietrznych dysponują pakietem zakupionym w ramach bazowego kontraktu (kierowane bomby rodziny Paveway oraz JDAM, zasobniki szybujące JSOW oraz klasyczne bomby rodziny Mk.8x), a także pociski manewrujące AGM-158 JASSM (zakontraktowane w listopadzie 2014 roku w liczbie 40 sztuk). W przypadku tych ostatnich proces integracji już się rozpoczął po skierowaniu do bazy Edwards w Kalifornii samolotu o numerze 4040.

Teldat
reklama BMS

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc