Zaloguj
reklama Świdnik
reklama Świdnik
reklama Świdnik
reklama Świdnik

Dowódca Generalny z wizytą w Hucie Stalowa Wola S.A.

Delegacja Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnychw Hucie Stalowa Wola S.A. Fot.: PGZ/Twitter

7 lipca br. wizytę w Hucie Stalowa Wola S.A. złożyła delegacja Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych. Na jej czele był Dowódca Generalny gen. Jarosław Mika. Obecni byli również Inspektor Rodzajów Wojsk gen. dyw. Sławomir Owczarek i szef Zarządu wojsk Aeromobilnych i Zmotoryzowanych w DGRSZ gen. bryg. Sławomir Dudczak.

Polska Grupa Zbrojeniowa S.A., do której należy HSW, podkreśliła w mediach społecznościowych, że wizyta oficerów DGRSZ w Stalowej Woli była "okazją do prezentacji potencjału produkcyjnego spółki oraz omówienia stopnia zaawansowania programów modernizacyjnych SZ RP realizowanych przez HSW".

PGZ podała w mediach społecznościowych także, iż Dowódca Generalny Rodzajów Sił Zbrojnych gen. Jarosław Mika zapoznał się z projektami Zdalnie Sterowanego Systemu Wieżowego (ZSSW-30) zintegrowanego z Kołowym Transporterem Opancerzonym (KTO) Rosomak i Nowym Bojowym Pływającym Wozem Piechoty (NBPWP) Borsuk. Prezentacja obejmowała również prace inżynierów HSW nad zmodyfikowanym podwoziem gąsienicowym z zawieszeniem hydropneumatycznym i pojazdem minowania narzutowego BAOBAB-K.

PGZ podkreśliła, że "Prezentowane prototypy to efekty realizowanych w HSW programów B+R, zwłaszcza dwóch kluczowych dotyczących opracowania pierwszego w Polsce zdalnego systemy wieżowego oraz nowego polskiego bojowego wozu piechoty".

reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

One comment on “Dowódca Generalny z wizytą w Hucie Stalowa Wola S.A.”

  1. Oby współpraca wojsko przemysł nauka jeszcze bardziej się rozwijała, niech wreszcie powołają nasi decydenci obiecywaną Agencję Uzbrojenia, upraszczają procedury związane z modernizacją sił zbrojnych tak aby wkrótce owocami wizyt i konsultacji w zbrojeniówce najwyższych rangą wojskowych były liczne i wieloletnie umowy na nowy polski sprzęt dla armii.

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc