Zaloguj

Dodatkowy Legend dla USCG

29 marca stocznia Huntington Ingalls Industries z Pascagoula poinformowała o podpisaniu umowy z US Coast Guard w sprawie rozpoczęcia prac przy dziesiątym „kutrze” typu Legend.

Umowa ma wartość 94 mln dolarów i pozwoli na rozpoczęcie komponentów dla jednostki (stali, generatorów czy silników). Będzie to jeden z dwóch kolejnych „kutrów” powyższego typu, które w zostaną zakontraktowane dla USCG – jest to wynik podpisania przez prezydenta Trumpa ustawy uruchamiającej dodatkowe środki budżetowe dla sił zbrojnych. W jej ramach USCG wzbogaci się o dwa kolejne Legendy, które będą kosztować około 1,2 mld dolarów, dotychczasowe plany zakładały zakończenie programu budowy na dziewiątej jednostce – USCGC Stone, której wodowanie zaplanowano na lato bieżącego roku.

Kutry typu Legend zastępują w USCG jednostki typu Hamilton. Dotychczas użytkownik odebrał sześć z nich, w bieżącym roku zaplanowano przejęcie siódmego (USCGC Kimball), a ósmy (USCGC Midgett) rozpocznie próby morskie.

Każdy z nich ma kadłuby o wymiarach 127x16 metrów, wyporność pełna to 4500 ton, a prędkość maksymalna wynosi 28 węzłów. Ich głównym zadaniem jest realizacja patroli na wodach oceanicznych, autonomiczność z 120 osobową załogą wynosi 60 dni. Obok budowy dla USCG stocznia HII oferuje projekt US Navy, która szuka dostawcy 20 fregat rakietowych nowego pokolenia FFG(X).

(ŁP) Foto: Huntington Ingalls Industries
reklam Lockheed Martin
reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  • Reklama Kongsberg
  • reklama Telesystem

PrzemysŁ zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc